Skocz do zawartości

Ceny Jabłek Export 2017/2018


Gość Sadownik

Rekomendowane odpowiedzi

Advertisement
  • Odpowiedzi 1,3k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

no niestety jabłko w przechowlaniach zachwouje sie inaczej niz zwykle, starzeje sie szybciej, marszczy się, pojawiają się plamy. Pogoda dała sie we znaki drzewa byly osłabione mrozną zimą i mrozami wiosennymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę miałem propozycje 2.2, znajomy po 2, a jeszcze inny 2.3. Wynegocjowal tylko to na większych ilosciach. Zależy z kim handlujesz. Próbują, co im się uda zarobić to ich. Ogólnie jest jeszcze mało tego jabłka, a zapotrzebowanie rosnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę miałem propozycje 2.2, znajomy po 2, a jeszcze inny 2.3. Wynegocjowal tylko to na większych ilosciach. Zależy z kim handlujesz. Próbują, co im się uda zarobić to ich. Ogólnie jest jeszcze mało tego jabłka, a zapotrzebowanie rosnie

Skąd się biorą tacy bajkopisarze... Miałeś praktyki u Hansa Christiana Idaredsena???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do lol 2.1 to z miejsca otwieram komorę i mam zbyt na ta odmianę, 2.2 chce, a znqjomy wynegocjowal 2.3. Jabłko jest drogie wiec nikt nie chce więcej jak auto i to najlepiej na dwa razy po pół. Jak Cię nie stać na jabłko bo handlarz z ciebie urwany z pod slomczyna no to dziękuję bardzo :) uwielbiam jak was frustracja i nerwy wychodzą :) miód na moje serce skupczyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie po co te wzajemne kłótnie? Jedni na drugich najezdzaja cały czas. 2.3 to nie słyszałem za to jabłko wiec Cię Kolego ktoś trochę oszukał ale 2.1 jak najbardziej można wziąć bo w tym tygodniu tak za to dają. 1.8 1.9 jak ktoś pisał wyżej to jest cena ale prince, a nie red capa czy red chifa które są powyżej 2 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co skupczykow boli, ze można 2,2-2,3 wyrwać za porty red deliciouscha, to i tak jest nic w porównaniu tego co będzie za 2-3 miesiące, jak się skończy przechowalnia i zwykła chłodnia i bezpłatna dystrybucja zdejmie trochę jabłek z rynku, będzie płacić jak za złoto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bylbym pewny tych wzrostow cen, poki co slychac jednak o tendencji w druga strone, oczywiscie mowie o tradycyjnuch czerwoniakach. Jednak jest troche, a popyt bardzo slaby podlog zeszlego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wróżbita Maciej

co skupczykow boli, ze można 2,2-2,3 wyrwać za porty red deliciouscha, to i tak jest nic w porównaniu tego co będzie za 2-3 miesiące, jak się skończy przechowalnia i zwykła chłodnia i bezpłatna dystrybucja zdejmie trochę jabłek z rynku, będzie płacić jak za złoto

 

 

żebyś sie nie zdziwił jakie to złoto może być tanie. Już przemysł mial być po 1,50 wg co niektórych wróżbitów. Nie bedzie ssania nie będzie ceny Rosja też coś przebąkuje o karach za eksport z Polski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co skupczykow boli, ze można 2,2-2,3 wyrwać za porty red deliciouscha, to i tak jest nic w porównaniu tego co będzie za 2-3 miesiące, jak się skończy przechowalnia i zwykła chłodnia i bezpłatna dystrybucja zdejmie trochę jabłek z rynku, będzie płacić jak za złoto

 

TO OD KIEDY BĘDZIE BEZPŁATNA DYSTRYBUCJA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do lol 2.1 to z miejsca otwieram komorę i mam zbyt na ta odmianę, 2.2 chce, a znqjomy wynegocjowal 2.3. Jabłko jest drogie wiec nikt nie chce więcej jak auto i to najlepiej na dwa razy po pół. Jak Cię nie stać na jabłko bo handlarz z ciebie urwany z pod slomczyna no to dziękuję bardzo :) uwielbiam jak was frustracja i nerwy wychodzą :) miód na moje serce skupczyki

Utwierdziłem się w przekonaniu, że jest Pan prostakiem. Ja Pana nie obrażałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten rok średni dla handlarzy widzę po odbiorcach jak było lata poprzednie 80gr-1 zł za łądne jabłko na Bronkach to nawet dawali tyle z domu a potem sprzedawali po 3 zł.  Teraz cieżko jak ma zapłacic powyżej 2 zł bo powyżej 4 nie sprzeda.  ciężko te 3.50 dostać detalistom.ale mało jest to sie sprzeda do wiosny:) Za rok jak będzie wysyp to nadrobi się ilością. i tez jakos przeżyjemy 60 gr. Trzeba liczyc zysk z Ha w porównaniu do zboża czy innych 5-10k z ha to DObry zarobek. a Nie jak licza 60 ton po 2 zł i ponad 100k :z hektara  . i jakos nie ma milionów a same kredyty przy duzych gospodarstwach ale pochwalic sie dobra sprawa. 

 

I Tym co Handlują się nie dziwię. sam jak nie mam 100% nie bawię się. bo i tak z teoretycznych 100 robi się 50 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten rok średni dla handlarzy widzę po odbiorcach jak było lata poprzednie 80gr-1 zł za łądne jabłko na Bronkach to nawet dawali tyle z domu a potem sprzedawali po 3 zł. Teraz cieżko jak ma zapłacic powyżej 2 zł bo powyżej 4 nie sprzeda. ciężko te 3.50 dostać detalistom.ale mało jest to sie sprzeda do wiosny:) Za rok jak będzie wysyp to nadrobi się ilością. i tez jakos przeżyjemy 60 gr. Trzeba liczyc zysk z Ha w porównaniu do zboża czy innych 5-10k z ha to DObry zarobek. a Nie jak licza 60 ton po 2 zł i ponad 100k :z hektara . i jakos nie ma milionów a same kredyty przy duzych gospodarstwach ale pochwalic sie dobra sprawa.

 

I Tym co Handlują się nie dziwię. sam jak nie mam 100% nie bawię się. bo i tak z teoretycznych 100 robi się 50 :)

Jest zakaz jazdy po alkoholu, powinien być też zakaz wchodzenia po nim na to forum :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sadownik

W zeszłym sezonie wiosną też miało być załamanie rynku a jednak z 1zł w styczniu było 1.6zł w maju, nie mówiąc o chwilowym nawet 2zł. Wtedy było jabłek w Europie 12mln ton - niektórzy mówią że nawet więcej. Z tege deserowych zostało 8mln ton. W tym sezonie produkcja wynosi około 9mln ton z czego na przemysł poszła połowa. W tej chwili wszyscy chcą sprzedać jabłka z obawy o przechowanie a i tak ogłoszeń kupna na export jest pełno. Moim zdaniem nie ma co polemizować bo deseru na tą chwile mamy w zapasach 1.2mln ton. Tyle to było na przełomie marca i kwietnia zeszłego sezonu. Nawet jak Rosja kilograma od nas do stycznia nie kupi to wszystko może się zdażyć. Nie ma co się kłócić na forum bo w tym roku niestety ale łaskę robić będzie sadownik że sprzeda tak jak dwa sezony temu kupujący robił łaskę. W świecie jest trochę równowagi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co piszesz to jest Teoria. Zobaczymy co pokaże praktyka. Już po gradach miało być 2,50 a było 1,50 w czerwcu. Obawy o przechowanie nie są wyssane z palca, jablko sie przechowuje średnio więc żeby nie było tak że nawet jak bedzie cena to sie jabłko nie bedzie nadawać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sadownik

Wszystko się zgadza. Tylko czym gorzej jabłko się przechowa tym lepsza cena będzie wiosną. A jeśli będzie mała podaż to jakość nie będzie aż tak bardzo wymagana. Wszystko zależy ile rzeczywiście jest jabłek w magazynach. Grupy rozpisały stany magazynowe i mają troche pustych chłodni. Najlepiej żeby wszyscy zarobili adekwatnie do pracy i ryzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • IGRiT locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...