Skocz do zawartości

Ceny Jabłek Export 2017/2018


Gość Sadownik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Robert

Kolego 60 groszy różnicy. Przechowanie mnie kosztuje 6-7 groszy. Dobrze wyprodukowane jabłko to było zero ubytków jak co roku :) może 3-4 kg na maksa. Ubyło? Bardzo mało po freshu. Wiec i tak jest 30 40 groszy do przodu wiec wróć do szkoły na matematykę :) Ci co sprzedali w odpowiednim momencie są spore pieniądze do przodu :)

8 na 10, ciekawe bo wszędzie jest to samo. Jedynie co dobrze związało to champion, gala Golden wiec tez nie masz o tym pojęcia. Jabłka będzie normalna ilość a nie jakaś klęska urodzaju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • Odpowiedzi 1,3k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gość grójec

Jabłek nie ma, to fakt. Kolega powyżej dobrze powiedział, celowa zagrywka grup i handlarzy. Śmiać mi sie chce jak ludzie piszą, że jabłko tanieje z dnia na dzień i bedzie jeszcze niżej. Oj te naganiacze to pewnie handlarze albo nie mają co z własnym życie robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Travolta

W chinach zmarzło jakieś 30% jabłek, to daje ok 10mln ton mniej, takiej luki nie zapełni nikt, będzie bardzo duży deficyt koncentratu i jego ceny będą wysokie, chiny chyba po raz pierwszy nie będą eksportować koncentratu, drogi przemysł popchnie ceny deserowego jabłka, ceny będą co najmniej na normalnym poziomie

http://www.sadyogrody.pl/handel_i_dystrybucja/106/chinskie_gieldy_oszalaly_na_punkcie_jablek,13812.html

ceny to oczywiście za jabłka przemysłowe znacznie gorszej jakości niż nasze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość grójec napisał:

Jabłek nie ma, to fakt. Kolega powyżej dobrze powiedział, celowa zagrywka grup i handlarzy. Śmiać mi sie chce jak ludzie piszą, że jabłko tanieje z dnia na dzień i bedzie jeszcze niżej. Oj te naganiacze to pewnie handlarze albo nie mają co z własnym życie robić

idared był 1,9 a jest 1,5. Wiec o czym ty piszesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
W dniu 18.05.2018 o 10:59, Gość ehh napisał:

zejście znikome,  idared podobno gdzie nie gdzie 1,4 w tym roku jak bedzie urodzaj to ceny będą coś czuje tragiczne

 

W dniu 18.05.2018 o 09:57, Gość rozeznanie 5.18.18 napisał:

Prince 2/2.1

Ligol 1.9

Golden 1.7/1.85 65+  70+ 1.9/2.0

Idared 1.4/1.5

Gloster 1.3

Jonagored 2.0/2.1

Jonagored 1.9/2.05

i wszystko spada z dnia na dzien .......

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2018 o 16:16, Gość Cierpliwy napisał:

Haha

Spokojnie skupczyku tydzień czasu i będziesz latał za jabłkiem ten spadek jest sztuczny wywołany zbyt dużym otwarciem komór na raz ale poczekamy tydzień czasu i się okaże , frajerzy będą na siłę sprzedawać i obniżać cenę jeden przez drugiego a za dwa tygodnie jabłko będzie 3 złote zobaczymy.tak wiem teraz zabiorą głos najmundrzyjsi

 

No i gdzie te 3 zł mądralo ?  teraz ty zabierz głos, co powesz że w czerwcu bedzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ` sadownik`

Ceny spadly na Idareda,chociaz na Jonagoldowate rowniez.Idared 1,40-1,60zl netto i zejscie ogolnie mizerne.Jablek wg.mnie jest jeszcze duzo po komorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie są ci co pisali że w marcu/kwietniu braknie jabłek ? :)   nawet nie wieice ile jest jeszcze pełnych komór.....ale to sie dowiecie w tym roku jak bedzie urodzaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość hmm napisał:

gdzie są ci co pisali że w marcu/kwietniu braknie jabłek ? :)   nawet nie wieice ile jest jeszcze pełnych komór.....ale to sie dowiecie w tym roku jak bedzie urodzaj

W maju miało braknąć. Jeszcze jest tydzień czasu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wstydzisz się, ... Zastanów się, jak handlujący mogą mieć wpływ na cenę? No chyba, że markety, to się z Tobą zgodzę, bo to poważni gracze. A nie takie "skupczki" podwórkowe jak wielu w tym biznesie. Również pozdrawiam.

Edytowane przez IGRiT
Proszę bez osobistych wycieczek. Jak się będziemy wzajmnie obrażać to nie podyskutujemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gość Gustliko napisał:

To handlarze nakrecaja nas ludzie nie otwierającie jabłek apel

Oczywiście, zawsze można sprzedać w lipcu czy sierpniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Simpson

W sierpniu to ja będę sprzedawał świeże jabłko. O ile oczywiście nie będzie jakiejś klęski. 

Ja sprzedałem jabłko na jesieni bo cena mnie zadowalała wiec nie żałuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • IGRiT locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...