Skocz do zawartości
Advertisement

Ceny Jabłek Export 2017/2018


Gość Sadownik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tak nauczył producent i grupy wykorzystują. Poczekajcie na urodzajny rok, będzie kasa za pół roku albo nie bierzemy wcale. 

PS. 90% exportu albo i więcej nie wychodzi tir z podwórka jak nie ma kasy na koncie albo potwierdzenia przelewu, a wy dajecie się dymać. Poczekajcie jak padną giełdy, to wtedy będą mieć monopol i zrobią całkowicie co będą chcieli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Gość Ech napisał:

Tak nauczył producent i grupy wykorzystują. Poczekajcie na urodzajny rok, będzie kasa za pół roku albo nie bierzemy wcale. 

PS. 90% exportu albo i więcej nie wychodzi tir z podwórka jak nie ma kasy na koncie albo potwierdzenia przelewu, a wy dajecie się dymać. Poczekajcie jak padną giełdy, to wtedy będą mieć monopol i zrobią całkowicie co będą chcieli. 

A wy na kreche to nie bierzecie oprysków w sklepach ? Placą co nie którzy po kilku miesiącach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy zapewne biorą, a wiesz z czego to wynika? Że kasa właśnie jest za towar dopiero po paru miesiącach od sprzedaży. 

 

Wszyscy są biznesmeni dopóki obracają cudzymi pieniędzmi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomek

Pokaż mi jednego sadownika który  nie zapłacił za środki ochrony roślin, bo firm czy grup prod. które nie zapłaciły za towar jest dużo ( owoc sandomierski z Bilczy wisi mi 300000), więc nie pisz k...wa takich wypocin. Wracając do tematu forum idared 1,7 najdared 1,8 chłodnia Sandomierz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomek

to wstawiajcie tam gdzie płacą od ręki ewentualnie 7 dni. Łaszczycie sie o 10 gr wiecej na kilu i płaczecie że wam płacą po 3 miesiacach. Dlatego wam dadzą 10 gr więcej bo im sie to zwróci jak kase mają w obrocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy okres do sprzedawania według mnie jest teraz, po świętach na wschodzie jeśli będzie pogoda i pokażą się nowalijki to jabłko według mnie wyhamuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Gość Jaa napisał:

Najlepszy okres do sprzedawania według mnie jest teraz, po świętach na wschodzie jeśli będzie pogoda i pokażą się nowalijki to jabłko według mnie wyhamuje. 

Głos rozpaczy handlarzy. przybrał inną formę czyli kulturalnej manipulacji producentami (sadownikami). Gosciu w Europie nie ma jabłek w niemczech jabłko w hurcie kosztuje 10-12złotych- tak samo jabłko w hurcie, to dlaczego w Polsce nie moze kosztaowac chociaz 3 złote  w hurcie za samo jabłko. Ja dzisiaj miałem oferte Idared 2.00 złote za samo jabłko Prince 2.4 za samo kilogram  jabłka w skrzyni Golden +7 2.30 za kilogram w skrzyni ale poczekam bo to jedyny rok kiedy mozna cos zarobic na drugi rok bedzie straszny urodzaj i dopiero nas upodlą. bo tylko na to czekaja. Pozdrawiam wytrwałych sadowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sadownik
28 minut temu, Gość Jaa napisał:

Najlepszy okres do sprzedawania według mnie jest teraz, po świętach na wschodzie jeśli będzie pogoda i pokażą się nowalijki to jabłko według mnie wyhamuje. 

Popatrz na pogodę na następne 2,3 tyg. Jakie nowalijki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość raf napisał:

Głos rozpaczy handlarzy. przybrał inną formę czyli kulturalnej manipulacji producentami (sadownikami). Gosciu w Europie nie ma jabłek w niemczech jabłko w hurcie kosztuje 10-12złotych- tak samo jabłko w hurcie, to dlaczego w Polsce nie moze kosztaowac chociaz 3 złote  w hurcie za samo jabłko. Ja dzisiaj miałem oferte Idared 2.00 złote za samo jabłko Prince 2.4 za samo kilogram  jabłka w skrzyni Golden +7 2.30 za kilogram w skrzyni ale poczekam bo to jedyny rok kiedy mozna cos zarobic na drugi rok bedzie straszny urodzaj i dopiero nas upodlą. bo tylko na to czekaja. Pozdrawiam wytrwałych sadowników.

jakiej rozpaczy o czytm ty bredzisz .......zdziwisz sie ile jest jeszcze jabłka w komorach. Ale pożyjemy zobaczymy jaka bedzie cena w maju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój Owoc z Wichradza. Sortowanie bardzo dobre, kilogramy w skrzyni takie jakie są w rzeczywistości i kasa jeśli poprosić to raz wypłacili mi 6 dnia od sortowania. Z reguły wyrabiają się w 30 dni bez problemów. A i jeśli odpad przy sortowaniu przekracza umówioną wartośc to dzwonią w trakcie sortowania żeby przyjechać i zobaczyć co odrzucają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grójec

Jabłka w komorach mają już praktycznie grupy. W zeszłym roku większy sadownik to miał po kilka komór a teraz z kim nie rozmawiać albo skończył już sprzedawać albo zostawia sobie komore lub 2 na później. Jeśli zostało dużo jabłka to dlaczego Idared prawie zrównał cene z czerwonymi? Albo Gloster już płacą 1.7 za jabłko przy kole?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grójec

No odpowiedziałem właśnie. W zeszłym roku ci co mają 2 mieli po 6 jeszcze komór niektórzy nawet 8 i jabłko się bardzo dobrze wiosną sprzedało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto pisze że bedzie po 50 gr, handlu zostało jeszcze ponad miesiąc i zejscie stanie jak co roku. I wtedy mała ilość jabłka nie pomoże bo popytu nie bedzie. Ale przecież nikt nikomu nie broni trzymac i do lipca ;)    btw już po gradach miało być 3,50. A było wiosną 1,50 i brak zejścia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sadownik

Haha no jasne. Zaraz jabłko stanie i już kilograma nie kupią :) handlu masz jeszcze 4 miesiące to po pierwsze a po drugie zejście jabłka w tym czasie spadnie przez okres 2 tygodni od wejścia nowalijek. Narazie pogoda sprzyja sprzedawaniu jabłek których niedużo zostało. Zejście na wschód nie jest rewelacyjne ale dodajemy do tego zejście na zachód które z każdym tygodniem rośnie. Niemcy kupują Princa w skrzyniach, Gale, Jonagoldy czerwone i nawet zaczeli brać co dziwne Idareda tylko musi być czerwony. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marek

Śmiać mi się chce z tych którzy wieszcza 70 gr za rok. Ludzie czas pokaże. Napewno będzie powyżej złotówki. W ostatnich 6 7 latach tylko raz, dwa lata temu expprt był poniżej 1 zł. także spokojnie. Mowa oczywiście o wiośnie.  A to czy będzie dużo towaru to jeszcze tez się okaże bo daleka droga. Kto mądry ten przeprowadził odpowiednie cięcie żeby nie przemeczyc sadu.

Wszystko ma ten moment 2 zł i wyżej. Cena rośnie. Gdyby nie zachód mogłoby być różnie teraz bo Rosja stoi. Juz za idareda dają 1.8 bez problemu. 

Zresztą ludzie pomyślcie, im drożej tym się lepiej handluje jednym i drugim wiec kupiec powinien się cieszyć ze jest taka cena ale niektórzy są zbyt zawistni.

Pozdrawiam rzetelnych kupców i  sadownikow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • IGRiT locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...