Skocz do zawartości

Uprawa Pokrzywy Zwyczajnej


Gość Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz

Witam wszystkich forumowiczów chciałbym się dowiedzieć wszyskiego o uprawie pokrzywy zwyczajnej. Chodzi mi o to jak to siać, czym zbierać, jak oddzielić listki od reszty czy jest do tego jakaś maszyna, czy można to pryskać a jak tak to czym, czy jest to opłacalne na 4 hektarach i czy wiąże się z dużym nakładem pracy i jakie są koszty początkowe przy zakładaniu takiej plantacji?? Chce się dowiedzieć wszyskiego o tej uprawie żeby się nie władować w coś z czego nie ma żadnego zarobku. Mam nadzieję da się zrozumieć o co mi chodzi. wink.png Ale widzę że jest tu dużo kumatych ludzi z bardzo dużą wiedzą także dacie radę mam nadzieję. wink.png jak jakieś pytania jeszcze przyjdą mi do głowy to napisze. smile.png Pozdrawiam wszystkich. wink.png 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ziołowy farmer

Nie trzeba patrzeć na sam zarobek, bo te 10.000zł z ha szały nie robi jak na zioła. 4 ha pokrzywy to ogromne ilości masy zielonej, którą trzeba wysuszyć, częsciowo na polu, czesciowo w suszarni lub jakiś rusztach naturalnie, ale do tego trzeba ogromnych powierzchni, no chyba że znajdziesz kogoś kto odbierze towar na zielono....u mnie to szło prosto skoszone z pola za 50gr/kg. co musisz mieć to napewno przyczepę samozbierającą, nie możesz mocno ugniatać, starą młocarnie typu lublinianka lub warmianka i tam oddzielisz lisć od łodygi. Sieję różne zioła od lat i powiem Ci że jeśli nie masz z tym doświadczenia, nie porywaj się od razu na 4 ha......zrób próbę z np 0.5 ha......bo z tym także jest w huk roboty.....A opryski to pewnie afalon po siewie, basagram po wschodach, i tak do wyczucia......Siejąc zioła nie myśl od razu o zyskach bo są wysokie jak na 1 ha, ale patrz na to że to od groma roboty, której każdy kto sieje zioła, nie przelicza na pln-y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Wio1a

Też uprawiam pokrzywa, pierwszy rok 1ha.Interesuje mnie jak założono te 4 ha plantacji, jaki jest rodzaj gleby. My sadziliśmy kłącza, drugi rok po łące torf, bez oprysków- ekologia, mnóstwo pielenia.Z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • 2 months later...
  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...