Skocz do zawartości
Advertisement

Uprawa Pokrzywy Zwyczajnej


Gość Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz

Witam wszystkich forumowiczów chciałbym się dowiedzieć wszyskiego o uprawie pokrzywy zwyczajnej. Chodzi mi o to jak to siać, czym zbierać, jak oddzielić listki od reszty czy jest do tego jakaś maszyna, czy można to pryskać a jak tak to czym, czy jest to opłacalne na 4 hektarach i czy wiąże się z dużym nakładem pracy i jakie są koszty początkowe przy zakładaniu takiej plantacji?? Chce się dowiedzieć wszyskiego o tej uprawie żeby się nie władować w coś z czego nie ma żadnego zarobku. Mam nadzieję da się zrozumieć o co mi chodzi. wink.png Ale widzę że jest tu dużo kumatych ludzi z bardzo dużą wiedzą także dacie radę mam nadzieję. wink.png jak jakieś pytania jeszcze przyjdą mi do głowy to napisze. smile.png Pozdrawiam wszystkich. wink.png 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Ziołowy farmer

Nie trzeba patrzeć na sam zarobek, bo te 10.000zł z ha szały nie robi jak na zioła. 4 ha pokrzywy to ogromne ilości masy zielonej, którą trzeba wysuszyć, częsciowo na polu, czesciowo w suszarni lub jakiś rusztach naturalnie, ale do tego trzeba ogromnych powierzchni, no chyba że znajdziesz kogoś kto odbierze towar na zielono....u mnie to szło prosto skoszone z pola za 50gr/kg. co musisz mieć to napewno przyczepę samozbierającą, nie możesz mocno ugniatać, starą młocarnie typu lublinianka lub warmianka i tam oddzielisz lisć od łodygi. Sieję różne zioła od lat i powiem Ci że jeśli nie masz z tym doświadczenia, nie porywaj się od razu na 4 ha......zrób próbę z np 0.5 ha......bo z tym także jest w huk roboty.....A opryski to pewnie afalon po siewie, basagram po wschodach, i tak do wyczucia......Siejąc zioła nie myśl od razu o zyskach bo są wysokie jak na 1 ha, ale patrz na to że to od groma roboty, której każdy kto sieje zioła, nie przelicza na pln-y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Wio1a

Też uprawiam pokrzywa, pierwszy rok 1ha.Interesuje mnie jak założono te 4 ha plantacji, jaki jest rodzaj gleby. My sadziliśmy kłącza, drugi rok po łące torf, bez oprysków- ekologia, mnóstwo pielenia.Z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...