Skocz do zawartości

Ceny Ziemniaka 2017 - Notowania


Gość Bajkopisarz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość znawca

a co w tym dziwnego, że lepiej kupić ziemniaka równego, bez odpadu, nawet zapłacić drożej, niż tańsze, ale badziewie?

wolny rynek, narzekasz na import, ale jak od nas wychodzi export to ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz

Taka sama jak i wszędzie ,jedyna nadzieja twym ze gniją na potęgę no i jeszcze to ze nie wszyscy wykopali i raczej już nie wykopią bo samym ciągnikiem nie można u nas wjechać na pole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego wy oczekujecie ? 
Jedna kluczowa zasada handlu - nie masz zbytu , nie produkuj. Jak ktoś mi mówi że sadzi po kilka/kilkanascie ha ziemniaka i ze zbytem " jakoś to beje" no to Panowie , szanujmy się i swoją prace. 
Ja startowałem z tym interesem kilka lat temu będąc gówniarzem 17 letnim , dziś mam 26 i nie sadzę więcej niż jestem w stanie sprzedać. A cena ? Na nią wpływu nie mam , raz jest lepsza raz gorsza - tak niestety działa rynek. 

Ziemniak to zbyt nakłado i pracochłonna roślin by sadzić ją co roku w ilości przekraczającej realia popytu , i liczyć że a nuż w którymś roku zapłacą złotówkę i się odkujemy... Trochę rozsądku koledzy rolnicy , i mniej pazerności i zawitości względem samych siebie , to może i nam się będzie żyć lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Niemrawy

A czego wy oczekujecie ? 

Jedna kluczowa zasada handlu - nie masz zbytu , nie produkuj. Jak ktoś mi mówi że sadzi po kilka/kilkanascie ha ziemniaka i ze zbytem " jakoś to beje" no to Panowie , szanujmy się i swoją prace. 

Ja startowałem z tym interesem kilka lat temu będąc gówniarzem 17 letnim , dziś mam 26 i nie sadzę więcej niż jestem w stanie sprzedać. A cena ? Na nią wpływu nie mam , raz jest lepsza raz gorsza - tak niestety działa rynek. 

 

Ziemniak to zbyt nakłado i pracochłonna roślin by sadzić ją co roku w ilości przekraczającej realia popytu , i liczyć że a nuż w którymś roku zapłacą złotówkę i się odkujemy... Trochę rozsądku koledzy rolnicy , i mniej pazerności i zawitości względem samych siebie , to może i nam się będzie żyć lepiej :)

Amen...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet spadek areału o 50% nie poprawi sytuacji nadal będzie za dużo.Dziś skala importu przekracza zdrowy rozsądek.Staliśmy się śmietnikiem europy,U nas g....o w papierku sprzeda - bo zagraniczne !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to że zagraniczne, ale po prostu lepsze. Na zachodzie jak zamówisz ziemniaka w takim kalibrażu to taki przyjedzie, bez popękanych, krzywych czy kamieni. A u nas co, pierwszy transport ok drugi już gorzej a trzeci to wszystkie śmieci z przechowalni i nawet jak pakownia potrąci chłopu za śmieci to i tak musi coś z tym zrobić i ma tylko problem. Przecież na tych pakowniach też siedzą ludzie którzy kalkulują i myślicie że nie woleli by kupić ziemniaka dobrej jakości na miejscu a nie płacić jeszcze dodatkowo za transport tysiąc kilometrów. I jeszcze ilość, jak pakownia pakuje ok 100 ton dziennie to kto z was jest w stanie dziennie dowieźć tyle towaru i to jeszcze jednej odmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z poprzedników skala importu jest doslownie nienormalna. Ja na. Szczescie. Nie potrzebuje tyle sadzić juz. Ale to co sie stało po wejściu do uni europejskiej to jazda bez trzymanki ale wiecie co według unii jest tak macie zaprzestać sadzic. I pojsc do roboty do niemieckich i francuskich korporacji i robic na nich bo przeciez polski chłop warzywnik to dodatkowe 5oo tys ludzi do. Pracy na ich potrzeby wręcz nieopisane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet spadek areału o 50% nie poprawi sytuacji nadal będzie za dużo.Dziś skala importu przekracza zdrowy rozsądek.Staliśmy się śmietnikiem europy,U nas g....o w papierku sprzeda - bo zagraniczne !!!!!

Po pierwsze duża część ludzi nie kupuje ziemniaków na zimę teraz kupują na bierzące pojedzie do marketu biedronki lidla itp. to kupi parę kilko i po kłopocie , po za tym już ludzie nie jedzą tyle ziemniaków jak kiedyś ja tę pamiętam kiedyś miałem obita z 2 dani a teraz co baba jakieś zupy ugotuje i tyle. Jedyne wyjście jest takie by PIS opodatkował duże sklepy w tedy by się im nie opłacało u nas handlować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik

U nas pod Krakowem nie ma problemu ze zbytem tylko cena ch...wa 3zł/15kg żółte i 4 czerwone odbiór z podwórka.

Zdrowych i wesołych świąt oraz szczęśliwego nowego roku i lepszych cen życzy rolnik z gm. Trzyciąż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

w końcu ziemniak ruszył. !!!

giełda Pakość 15 zl/worek.

przywiozłem 3 worki wszystkie zeszły w ciagu godziny

 

3 worki to ruch minimalny

ale oby to była jakaś jaskółka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...