Skocz do zawartości

Ceny Ziemniaka 2017 - Notowania


Gość Bajkopisarz

Rekomendowane odpowiedzi

Advertisement

No to tylko się cieszyć z tego okazuje się a mniejszym rolnikom to najlepiej zakazać sprzedaży wogole. Poprostu nie rozumiem logiki rządu który celowo utrudnia export wytworów własnej gospodarki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Inspektor

Polityka rzadu powinna byc konkretna kary jeszcze wieksze i po kilku latach kazdy by mial odpowiednie ziemniaki albo zrezygnowal  produkcji zniesiono by wtedy badania fitosanitarne poniewaz bakteriozy by byl nie znaczny odsetek.. ludzie w polsce tez by byli zadowoleni bo mniej fajansu by bylo.. wszystko do tego zmierza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość 100lec
13 godzin temu, Gość Inspektor napisał:

Polityka rzadu powinna byc konkretna kary jeszcze wieksze i po kilku latach kazdy by mial odpowiednie ziemniaki albo zrezygnowal  produkcji zniesiono by wtedy badania fitosanitarne poniewaz bakteriozy by byl nie znaczny odsetek.. ludzie w polsce tez by byli zadowoleni bo mniej fajansu by bylo.. wszystko do tego zmierza.

Nawet nie wiesz o czym mówisz, inspekcja pobiera również losowo próby z przywożonych do nas na wiosnę sadzeniaków z zachodu i też trafiają bakteriozę tylko że nie ogłaszają tego faktu, pogadaj z pracownikami dużych gospodarstw nasiennych ile idzie do utylizacji, ale oficjalnie wszystko cacy.

12 godzin temu, Gość ktoś napisał:

kary są wysokie ale to nie znaczy że będą zatrzymywać każdego tira i sprawdzać czy wiozą ziemniaki. W końcu jest zima w biurze cieplej

ITD, SG, celna, psiarnia, każdy może sprawdzić czy są papiery na przewóz ziemniaków, jak zatrzymają w kraju to jeszcze można się wyłgać ale jak trafią za miedzą to gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymagania te zostały określone w "Rozporządzeniu Państwowego Urzędu Fitosanitarnego w sprawie doraźnych środków służących zapobieżeniu i rozprzestrzenianiu na terytorium Republiki Czeskiej bakterii Clavibacter michiganensis ssp. sepedonicus za pośrednictwem bulw ziemniaka pochodzących z Polski", z którego wynika, że  w  przypadku  braku zaopatrzenia  przesyłki  ziemniaków  pochodzących  z  Polski  w zaświadczenie wydane przez PIORiN, Państwowy Urząd Fitosanitarny w Republice Czeskiej może  nałożyć  karę w wysokości  do 1,5 mln  czeskich  koron  (tj. ok. 240 tys. zł) na podmioty odpowiedzialne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PanTuNieStał

Spokojnie, zaraz tematem zajmie się Unia Warzywno-Ziemniaczana. Zablokują normalnie pracującym ludziom drogę, pokrzyczą trochę i polecą z wiatrem do nowego elektoratu, bo jednak warzywa drogie. I tak oto narodzi się Unia Wieprzowo-Prosiaczana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BoboOstrozny
W dniu 28.12.2018 o 14:41, Gość Marek napisał:

Jeżeli chodzi o obróbkę wybieram Galę jeżeli chodzi o smak wybieram denara... Ale chyba mnie nie zrozumiałeś chodzi mi o wyprodukowanie i zapakowane towaru jak należy a więc jeżeli umawiam się że ma być 50 + to ma być 50 + a nie bo mi sortownik przepchal i wpadly mi 3,5+ jeżeli ma być ładnie przygotowany to nie ma być śmieci w workach czyli po pekane parchate przerosniete perzem odrzucamy... Nie mówię tutaj o wszystkich bo bardzo dużo osób robi towar ekstraklasa ale przez tych nie licznych psujemy sobie zbyt bo przyjechał Rumun obejrzał towar zapłacił a to bach naladuheny mu tego gorszego od sąsiada drugi raz już nie wróci... 

Jeśli ja chce 15zł za worek 15kg 50+ handlarz przyjeżdża daje 12zł przez telefon wyłudza adres bo chce pogadać na miejscu, koniec z końcem szykuje mu 35+ bo to kawał skrvve-syna i tak zarobi na mnie, to po co tyle odsortu robić? Biorę kasę przed i tak w przyszłym roku go nie będzie bo to skoczek handluje co łatwo się sprzedaje. Po takim roku jak ten w 2019 wszyscy zwiększają od 15-30% zapowiada się 3zł worek i brak zejścia. Więc teraz nie mam zamiaru opuszczać 3zł na worku Gadzinie tylko dlatego że on chce zarobić. Wolę odpocząć w 2019 niech się inni gwałcą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Skoczek

Nie sprzedajcie skoczka sprzedajcie sami za granice zlapia was bez fita pare lat zakaz i pozamiatane... na takich co sie umawiaja na 50+ a robia od 35+ trzeba wozic strzelbe.. niech wtoci Tusk to wam nadaje  hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wojciech Wpr

Kiedys handlowalem ziemniakami wchodze czasami na forum popatrzec co sie dzieje chyba z sentymentu ;) Jak mozna handlowac  z kims kto mysli ze trzeba hanlarza oszukac bo i tak mnie zarobi? Handlarz powinien za darmo pracowac szukasz? Mentalnosc polskiego nie jednego rolnika jest taka. Na tirze ziemniakow sa marne grosze exportowac bez fita to glupota lepiej i spokojniej isc na etat niz to robic. Lepiej suchy lep jesc niz z polskim rolnikem handlowac. Sami sobie sprzedajcie po jarmakch gieldach lub przemycajcie za granice. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kupiec

Są sposoby i na takich co się umawiają, że towar ma być naszykowany ładny, a robią słaby. Nie raz już jeden chłop mnie przepraszał, ale jak ktoś pi..a to jego problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...