Skocz do zawartości

Ceny Ziemniaka 2017 - Notowania


Gość Bajkopisarz

Rekomendowane odpowiedzi

Te zagraniczne nie maja większego przełożenia, bo rolnik sieradzki i tak nie jest w stanie dać dużych partii ładnego towaru, a zagraniczne pakowane nie idą na giełdy tylko market. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są rolnicy którzy są w stanie dać duża partie ładnego towaru, nomen omen to oni psują najbardziej cenę bo kopia cały czas, zamiast zatrzymać się na jeden dzień żeby cena się odbiła...wyobraź sobie jakby ta firma odbierala dziennie 200ton ziemniaka i nie trafiałby on na giełdy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaku wiesz ile to jest 200ton dziennie? Giełda nie wchłonie nawet polowy choćby był nie wiem jaki ruch. jesteśmy w stanie urlopac naczepę dziennie i mam liczyć na giełdę?! To musiałbym mieć nie równo, u was są tacy ludzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Hawlkp napisał:

A to tylko jedna firma z wielu. Dymaja nas jak chcą ale to dlatego że nie ma jedności 

 

Nie dymają was jak chcą tylko sami się dymacie jeden przez drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chlopy  co wy patrzycie na firme co pakuje na markety?patrz sie na siebie  jedziesz na tą giełde podam ci na przykladzie Wroclawia przyjezdza 20 aut kto zaopatruje sie na gieldzie?market? otoz nie sklepy warzywniaki i cwaniaki.Jezeli wszyscy przykladowo robią cenę 1,5 to gdzie ten kupujacy kupi? pojedzie do kalisza?nie zaplaci ci 1,5 zobacz na przykladzie pietruszki i marchewki.a wy jeden przez drugiego wchodzicie  w dupe kupujacemu bo trzeba szybko wykopac bo buraczki bo kapusta do sadzenia to powiedz jeden z drugim ze nie umiesz liczyc albo oplaca ci sie sprzedac ziemniaka mlodego z zpod agrowlokniny za 0,40 zl/kg bo ty liczysz zysk z 3 rzeczy.sam mam posadzone 4 h  mlodego i nawet go nie ruszam bo we Wroclawiu kupie na dzien dzisiejszy po 0,40 a wywioze do restauracji po 1,5-2,0zl.To niech sobie lezy w polu  narasta. zobacz na warzywniaki na Klodzku i wroclawiu przedzial 1,8 - 2,0zl kg a kupią po 0,4  jakos oni potrafią trzymac cene.W Legnicy nawet widziałem dzisiaj ziemniak mlody polski 4.0 zl/kg!!!Mozna???Smiech na sali te wasze strajki  i unie warzywno-ziemniaczane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość TOMEK napisał:

chlopy  co wy patrzycie na firme co pakuje na markety?patrz sie na siebie  jedziesz na tą giełde podam ci na przykladzie Wroclawia przyjezdza 20 aut kto zaopatruje sie na gieldzie?market? otoz nie sklepy warzywniaki i cwaniaki.Jezeli wszyscy przykladowo robią cenę 1,5 to gdzie ten kupujacy kupi? pojedzie do kalisza?nie zaplaci ci 1,5 zobacz na przykladzie pietruszki i marchewki.a wy jeden przez drugiego wchodzicie  w dupe kupujacemu bo trzeba szybko wykopac bo buraczki bo kapusta do sadzenia to powiedz jeden z drugim ze nie umiesz liczyc albo oplaca ci sie sprzedac ziemniaka mlodego z zpod agrowlokniny za 0,40 zl/kg bo ty liczysz zysk z 3 rzeczy.sam mam posadzone 4 h  mlodego i nawet go nie ruszam bo we Wroclawiu kupie na dzien dzisiejszy po 0,40 a wywioze do restauracji po 1,5-2,0zl.To niech sobie lezy w polu  narasta. zobacz na warzywniaki na Klodzku i wroclawiu przedzial 1,8 - 2,0zl kg a kupią po 0,4  jakos oni potrafią trzymac cene.W Legnicy nawet widziałem dzisiaj ziemniak mlody polski 4.0 zl/kg!!!Mozna???Smiech na sali te wasze strajki  i unie warzywno-ziemniaczane.

Czlowieku to po ile taki straganiarz miałby sprzedawać jak kupi po 0,40 po 0,60 bo 505 zysku??

On jest w stanie sprzedać max 10 worków płaci za miejsce płaci Zus sobie i conajmniej jednej osobie do obsługi . I zostanie mu przy sprzedaży 1,8 tez z 50 groszy.  Zaraz powiesz ze i tak dużo, ale zawsze mówie zosatw w pole w dzierżawe wynajmij stragan i probuj:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Blaszzki

Tutaj chodzi o to że w marketach nie ma wogole polskich warzyw a na etykiecie pisze ze są a to różnica... Bo jakby chociaż w markecie byłoby 50 % Polskich warzyw to problem  zbytu byłby rozwiązany a tak nie ma Polskiego towaru wogole i tu jest problem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Gość Blaszzki napisał:

Tutaj chodzi o to że w marketach nie ma wogole polskich warzyw a na etykiecie pisze ze są a to różnica... Bo jakby chociaż w markecie byłoby 50 % Polskich warzyw to problem  zbytu byłby rozwiązany a tak nie ma Polskiego towaru wogole i tu jest problem 

Bo Was zawsze opozycja zgarnia rok, dwa przed wyborami wtedy aktualny rząd ma Was już gdzieś. Teraz mamy rządzących którzy wolą dac pieniądze ^ciemnej masie^ za głosy niż pomagać tym którzy uczciwie chcą zarabiać. 

Od lat powtarzam jak wchodziły wielkoobszarowe  markety, jakby dali takie same zasady Polakom to mielibysmy u Nas Polskie sięci. 

Ale ja jak na Vacie za jakiś miesiąc miałem pomylkowo zapłacone mnie 10  zł 10 groszy po 6 dniach dostałem wezwanie egzekucyjne jak jakiś przestępca a tam dziennie się wywozi miliony podatku dochodowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ROLNIK

Okolica sochaczewa błonia max 5-10 pod krzakiem częściej mniej jak więcej susza ziemniaki podają zboża pewnie orkanem  taniej będzie zabrać jak kombajnem bo kłosy będą puste 

także cena być może będzie ale kasy i tak nie no bo skąd towar kto pod lotnisko sprzeda ten chyba tylko zarobi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość antek
W dniu 4.06.2018 o 09:26, Gość Gosc napisał:

Chłopaku wiesz ile to jest 200ton dziennie? Giełda nie wchłonie nawet polowy choćby był nie wiem jaki ruch. jesteśmy w stanie urlopac naczepę dziennie i mam liczyć na giełdę?! To musiałbym mieć nie równo, u was są tacy ludzie?

dla mnie jesteś idiot! katowice chłoną codziennie 500ton jedź i sprawdź!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...