Skocz do zawartości

Ceny Ziemniaka 2017 - Notowania


Gość Bajkopisarz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kupiec

W Proszowicach jest towar po 3 zł ale jak ten towar wygląda 75% to gnój a ładny sprzedaje się w domu po 4 i 3.50 naj taniej.Ja kupuje miesięcznie po 150 ton Ale płacę po 4 zł na palecie i nie mam żadnych zwrotów a jak kupowałem na giełdzie to 50 ton do zwrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Niemrawy
W dniu 22.01.2018 o 15:54, Gość feliks napisał:

ja napisałem ironicznie ze sprzedam:). jestem tego samego zdania ze na moich plecach nikt sie nie bedzie dorabiał.a handlarz chce miec 80 gr na kilogramie.....i jeszcze ci powie ile to ten chłop chce....

moim zdaniem powinno byc ustawowo 30 % marży i tyle.i to nie tylko na ziemniaki.chodzi o wszystkie towary

80 gr. na kilogramie,ja pierd......!!ale tutaj ktoś bajki pisze!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Orzezyniak

Rolnicy z Sieradza byli u Jurgiela w sprawie tego co dzieje się na rynku warzyw i to co tam zrobili to poprostu żenada. Totalny brak kultury i jednomyslnosci. Ale pogadaj z jednym albo drugim to sami najmądzejsi. Panowie jak jedzie się na spotkanie z ministrem to trzeba wiedzieć co mówić a nie zachowywać się jak baby na straganie. Tu nigdy nie będzie dobrze bo nie potrafimy się dogadać sami że sobą. Sieradz pyra max3. 50 z domu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Błażej

Nawet jeśli coś biorą to ile wezmą 10, 20 czy 50 tirów ale na dobrą sprawę co to jest jak co niektórzy mają po kilkanaście tysięcy ton w magazynach i czekają... Juz nie liczę tych małych po 100,200 czy 300 ton bo tych też jest nie mało i myślę że 250 za tonę to szczyt marzeń na tą chwilę a jak się zrobi trochę cieplej to wogole będzie dramat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Ziemniak

Taka jest prawda że przy dobrym plonie przy obecnej cenie i tak zostaje dużo więcej jak na zbożu, codziennie sprzedaje trzy TIRy i nie narzekam za rok znowu 100ha sadze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ziemniaki buraki

Przy cenie 4zl i dużym  areale plus wysoki plon jest więcej niż  z pszenicy czy rzepaku. Też  zwiększamy nasadzenia i nie liczę na lepszą cenę. Dla mnie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Producent ziemniaków

Sadźcie, sadźcie ja kupię od was towar po 20gr a sprzedam po 50gr i kto wtedy lepiej na tym wyjdzie. Jeszcze będę wybrzydzał, tylko lux towar. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
3 godziny temu, Gość Paweł napisał:

ja w tym roku miałem 15 a w teraz planuje 25 ha, przy 20 gr  i  dobrej wdajności i tak mi coś zostaje

Pomysl troche sadzac 5 ha porzadnie i sprzedajac po 40 gr mialbys wiekszy dochod.Ludzie zacznijcie wreszcie liczyc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...