Skocz do zawartości

Ceny Ziemniaka 2017 - Notowania


Gość Bajkopisarz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paweł Błonie

Na szczęście stać mnie jeszcze nie sprzedać po dwa zł a jestem charakterny i jak mówię że nie sprzedam to nie sprzedam mam z czego dołożyć a zdrowia sobie szaragał nie będę za dwie złotówki ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście stać mnie jeszcze nie sprzedać po dwa zł a jestem charakterny i jak mówię że nie sprzedam to nie sprzedam mam z czego dołożyć a zdrowia sobie szaragał nie będę za dwie złotówki ???

ja napisałem ironicznie ze sprzedam:). jestem tego samego zdania ze na moich plecach nikt sie nie bedzie dorabiał.a handlarz chce miec 80 gr na kilogramie.....i jeszcze ci powie ile to ten chłop chce....

moim zdaniem powinno byc ustawowo 30 % marży i tyle.i to nie tylko na ziemniaki.chodzi o wszystkie towary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Handlarz

Pawel blonie to charakterny gosc i szacun! Nie to co ty feliks wycofujesz sie hehehe Ustalac marze chcesz powrot do komuny? Ok! A ja ustalam ze masz pic o polowe wodki mniej kochac sie tylko w niedziele i ziemniakow tez nigdy nie mozesz sprzedawac drozej niz 40 gr zebys za duzo nie zarobil! Hehehe heheh a gdy samochow w salonie kupujesz pytasz ile diler na tobie zarobi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel blonie to charakterny gosc i szacun! Nie to co ty feliks wycofujesz sie hehehe Ustalac marze chcesz powrot do komuny? Ok! A ja ustalam ze masz pic o polowe wodki mniej kochac sie tylko w niedziele i ziemniakow tez nigdy nie mozesz sprzedawac drozej niz 40 gr zebys za duzo nie zarobil! Hehehe heheh a gdy samochow w salonie kupujesz pytasz ile diler na tobie zarobi?

pytam.

wiesz co to ironia? własnie chodzi o to ze to nie ty masz ustalac 

do komuny powrotu nie chce ale chce zeby istniał zdrowy handel.na rozsądnych warunkach dla obu stron. pamietam sytuacje ładnych kilka lat temu na giełdzie.bardzo tani towar był a mimo to handlujący chcieli jeszcze taniej bo to sie nie sprzedaje,bo na tym nie zarobią.gosc powiedział ze nie sprzeda i wysypał wszystko do kontenera i czesc na plac.a handlarze jak szczury zbierali do skrzynek :D  :D  :D bo juz za darmo bylo.ten sam facet nastepnym razem tez na oczach wszystkich wysypał towar tylko tym razem juz pojezdził po nim autem zeby nikt nie zbierał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Handlarz

I ty powinnes wysypac i rozjechac a nie patrzec jak on wysypal i milaes mniek konkutencji ;) a ile razy zadzwonilem i mial bys kaliber 5+ a byl srot kto mi za koszty zworci tira? Teraz jesli sie nie zgadza towar szybko gosci prostuje. Handel to tez sa i dokladki kazdy moze sprobowac zobaczys co to cofka np. pomidora snaczy albo gdy klijent w terminie nie zaplaci jednego dnia jest super innego gorzej a jeszcze innego dokladka. A gdy byla cena 1.20za kg micha sie cieszyla ci sprzedales babci na gieldzie przemarznietego i wio do domu starem nikt ci nie mowil zebys sprzedawal na pol ceny i tak ci sie oplaca i z ceny 1.20 nie mogles nic opiscic mowiles ,, nima z czego,, a teraz z 20 bedzie z czego :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

I ty powinnes wysypac i rozjechac a nie patrzec jak on wysypal i milaes mniek konkutencji ;) a ile razy zadzwonilem i mial bys kaliber 5+ a byl srot kto mi za koszty zworci tira? Teraz jesli sie nie zgadza towar szybko gosci prostuje. Handel to tez sa i dokladki kazdy moze sprobowac zobaczys co to cofka np. pomidora snaczy albo gdy klijent w terminie nie zaplaci jednego dnia jest super innego gorzej a jeszcze innego dokladka. A gdy byla cena 1.20za kg micha sie cieszyla ci sprzedales babci na gieldzie przemarznietego i wio do domu starem nikt ci nie mowil zebys sprzedawal na pol ceny i tak ci sie oplaca i z ceny 1.20 nie mogles nic opiscic mowiles ,, nima z czego,, a teraz z 20 bedzie z czego :) :)

przede wszystkim skoro juz handlujesz i zarabiasz na tych ziemniaczkach te 80 gr.to zainwestuj w słownik ortograficzny bo ciezko sie czyta to co piszesz.

faktem jest ze towar powinien byc szykowany taki na jaki sie godzisz ze sprzedającym.dokładki jak to piszesz mają wszyscy .mysle ze producenci mają ich wiecej niz handlujący. o terminowości i ogólnie płatnościach tez kazdy wie jak jest. moim zdaniem prolblemem jest własnie to co pisałem wyzej.jakies ceny minimalne i marza.co z tego ze kupiłes ziemniaki po 1.20? zreszta....szkoda klawiatury na głupie pisanie.widze ze opłacalnosci uprawy nie masz zielonego pojęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ssssssynet

I ty powinnes wysypac i rozjechac a nie patrzec jak on wysypal i milaes mniek konkutencji ;) a ile razy zadzwonilem i mial bys kaliber 5+ a byl srot kto mi za koszty zworci tira? Teraz jesli sie nie zgadza towar szybko gosci prostuje. Handel to tez sa i dokladki kazdy moze sprobowac zobaczys co to cofka np. pomidora snaczy albo gdy klijent w terminie nie zaplaci jednego dnia jest super innego gorzej a jeszcze innego dokladka. A gdy byla cena 1.20za kg micha sie cieszyla ci sprzedales babci na gieldzie przemarznietego i wio do domu starem nikt ci nie mowil zebys sprzedawal na pol ceny i tak ci sie oplaca i z ceny 1.20 nie mogles nic opiscic mowiles ,, nima z czego,, a teraz z 20 bedzie z czego :) :)

Ci co najwięcej się chwalą zawsze guzik mają. Ja mam gościa co sprzedaje ziemniaki przy jakimś markecie od 1zł kg-1,2. tam już jeździ kupę lat przy czym ugadane ma 50 groszy ze mną w 15 kg. tylko  ziemniak gatunek pierwszy ( tz nie che jakiś wielkich  to odrzucam  chce kaliber plus 6 to jest.) jeździ 4 razy w tyg. schodzi mu 90-150 woreczków na wyjazd. Dlatego jak ktoś liczy ze kupi za 20groszy ładnego jadalnego ziemniaka to śmiać mi się chce, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Gość

No to masz swój XXI wiek w handlu z marketami i terminami płatności, które niedługo osiągną pół roku.

 

Nie "niedługo" tylko już płatności osiągnęły półroczny termin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Ale jeszcze nie wszędzie, o to mi chodziło, a niedługo to będzie standard.

Nie żadne 30, 45, ani 60 czy 90 tylko 180 albo won.

 

Giełdy póki są to jeszcze są jakąś alternatywą, coraz słabszą, ale alternatywą, brak giełd = monopol grup i marketów = koniec małych i średnich, zarówno gospodarzy jak i handlarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...