Skocz do zawartości

Ceny Ziemniaka 2017 - Notowania


Gość Bajkopisarz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ziemniak

Zero litości dla handlarzyków, jak jest ziemniak po 5zł to oni i tak dają po 4,5 i zawsze chcą zbić wiec niech teraz sie martwią skad wziąć towar. Ja mam dużo stałych odbiorców z którymi sie szanujemy ale niestety jak wpada ktoś nowy to zawsze są jakieś zgrzyty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie są ceny na giełdach lub w exporcie  żółty i czerwony kal5+ dziękuję za info a tak na marginesie to jest nas sezon dzisiaj był u mnie handlarz i próbował swoich sztuczek a ja mu za bramę przyjacielu za 0,70 to było 2 tygodnie temu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2019 o 21:50, Gość Waldi napisał:

Mozesz powiedzieć kto płaci po 1zł netto za Gale?? Mam oferte ale po 1zł brutto

Awex już taką cenę oferuje, kwestia dogadania i współpracy.

Giełda tak jak wyżej napisane, żółtego ziemniaka po 14zł się sprzedaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

W Rumuni ziemniak kosztuje 15 lei za worek co przy kursie 0.92zł za 1 lei daje rachunek? Wyliczcie sami a później się wypowiadajcie. Drożej nie będzie jest i tak za drogo. Przyszły sezon to będzie kubeł zimnej wody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierszwy moj post w Nowy Roku 2019 życzę wam drodzy producenci więcej szacunku do siebie nawzajem, godnych cen, uczciwych kontrahentów, a wam drodzy handlowcy dobrych kontraktów większych obrotów i zysków oraz więcej wyrozumiałości w handlu bo nadchodzą trudne czasy. Mniej podziałów i zgubnej polityki najlepszego 2019 ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie jeden a kilka następnych sezonów to będzie cenowa klęska. Ja ograniczam. I radze nie cwaniakować i zrobić to samo, a przynajmniej nie zwiększać bez opamiętania. Bo w przyszlym roku będzie ciężko. Nie liczyłbym na suszę lub powódź. Co do cen hurt 1zł zarówno worek 15kg jak i bigbag/luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2019 o 13:44, Gość Rolnik napisał:

Myślę że nie jeden a kilka następnych sezonów to będzie cenowa klęska. Ja ograniczam. I radze nie cwaniakować i zrobić to samo, a przynajmniej nie zwiększać bez opamiętania. Bo w przyszlym roku będzie ciężko. Nie liczyłbym na suszę lub powódź. Co do cen hurt 1zł zarówno worek 15kg jak i bigbag/luz.

Będzie albo i niebedzie- każdy towar w tym roku płaci i komu się udał to bierze kasę. Dołożyć obszaru może ten kto oprócz warzyw sieje np. pszenice bo kto ma same warzywa ten tylko moze dołożyć kapusty kosztem ziemniaków itp. Jeśli rok bedzie sprzyjający to wszystko będzie jak zwykle 20-30gr. i wygra ten co zboże zasieje bo kasy nie wtopi , nie orobi sie i nie będzie się martwił komu sprzedać towar jak będzie za grosze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Jaco napisał:

Witam jakie ceny można dostać za żółtego. 5+ vineta ilości tirowe dziękuję za informację 

z Vineta moze byc taki problem, że nie nadaje się do mycia, a teraz każdy szuka towaru do mycia.

Myślę, że jakieś 80 groszy dostaniesz, ale więcej to chodzą odmiany o dużo gładszej skórce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość swietokrzyskie
20 minut temu, Gość jerzy napisał:

Dobre lata  beda  w rolnictwie. Glowa do  gory i do przodu

A po czym pan to stwierdził że będą dobre?Po tym że sezon 2018/2019 jest dobry to następne też będą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł KOL

Dobre czy złe lata przed nami rolnikami, tego nikt nie wie cena i zbyt zależą od popytu i podaźy, bardzo duży wpływ na to ma pogoda nie tylko w kraju ale w  Europie i świecie. Produkujemy dobry jakościowo towar i nawet w kiepskim sezonie będziemy mieli szansę na zysk.

Napiszcie proszę jakie aktualnie ceny w waszych rejonach na ten tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...