Skocz do zawartości

Ceny Ziemniaka 2017 - Notowania


Gość Bajkopisarz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Markez

Na Rumunię ładują galę itp po ok 1zl. Na zachodzie tego typu pyra najtaniej 1.3 do nawet 2zl. Nie widzę powodu do paniki. A na Rumuni pyrki praktycznie nie posiadają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie jak ma byc. Ogolnie to tak sie do dziadostwa polski rolnik przyzwyczail ze az sie boi ze jest za drogo i krach bedzie. Zgadzam sie ze aktualnie nabardziej panike robia handlarze bo do tej pory mieli super zarobek na ziemniaku z polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość konsument

Cena polskiej cebuli szalała odchodziła do30 zł jak zaczeli sprowadzać z kazachstanu to nagle się znalazła nasza i cena spadła do 20-24 to samo będzie z ziemniakiem. Na broniszach żółty proszą 12 a oddają po 10, irga proszą 14-15 a oddają po 12-13 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość serek dietetyczny

Giełdy już dawno przestały być wyznacznikiem ceny oraz popytu towaru, a tak na marginesie handlarze nie siejcie propagandy bo cebula to nie ziemniaki, sprowadzić ziemniaki do ue z zewnątrz to nie taka prosta sprawa, są  dużo większe obostrzenia, lokalnie rumuni mogą coś przemycać ale to kropla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jędruś
4 godziny temu, Gość Gość konsument napisał:

Cena polskiej cebuli szalała odchodziła do30 zł jak zaczeli sprowadzać z kazachstanu to nagle się znalazła nasza i cena spadła do 20-24 to samo będzie z ziemniakiem. Na broniszach żółty proszą 12 a oddają po 10, irga proszą 14-15 a oddają po 12-13 

0,80gr/kg to nie jest szalona cena za ziemniaka. Tylko normalna. Jak się uprawia pod giełdę to niestety trzeba się prosić. Oby te giełdy zniknęły całkowicie a na pewno giełdy w takim kształcie jak teraz. Od razu byłyby normalne ceny na warzywa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość konsument
2 godziny temu, Gość serek dietetyczny napisał:

Giełdy już dawno przestały być wyznacznikiem ceny oraz popytu towaru, a tak na marginesie handlarze nie siejcie propagandy bo cebula to nie ziemniaki, sprowadzić ziemniaki do ue z zewnątrz to nie taka prosta sprawa, są  dużo większe obostrzenia, lokalnie rumuni mogą coś przemycać ale to kropla.

Mało w tamtym roku naciągnęli z zagranicy ziemniaka i jakoś nikt nie kontrolowal .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Myślący
3 godziny temu, Gość Jędruś napisał:

0,80gr/kg to nie jest szalona cena za ziemniaka. Tylko normalna. Jak się uprawia pod giełdę to niestety trzeba się prosić. Oby te giełdy zniknęły całkowicie a na pewno giełdy w takim kształcie jak teraz. Od razu byłyby normalne ceny na warzywa. 

No, na pewno byś tak miał. Ciesz się, że te giełdy są, bo masz altwrnatywę i sieci o tym wiedzą. Jak zniknie giełda, a co za tym idzie jedyna szansa sprzedaży bezpośredniej to dostaniesz tyle ile ci da sieć albo wyrzucisz to do rowu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Amator
57 minut temu, Gość Myślący napisał:

No, na pewno byś tak miał. Ciesz się, że te giełdy są, bo masz altwrnatywę i sieci o tym wiedzą. Jak zniknie giełda, a co za tym idzie jedyna szansa sprzedaży bezpośredniej to dostaniesz tyle ile ci da sieć albo wyrzucisz to do rowu. 

Na giełdzie powinno się oferować np min 100 ton konkretnego towaru. Konkretnego dnia powinna być podana minimalna cena. A oferent mógłby licytować. Cena powinna być ustala przez zarząd/związek. A nie tak jak teraz stu małych ijeden przez drugiego jak jest za dużo "panie weź Pan ode mnie złotówkę taniej podam". A i jeszcze dzienny maksymalny wolumen powinien być na giełdzie. W ten sposób cena nigdy nie sięgała by dna i można by regulować ewentualnymi nadwyżka i. Tylko czy to w tym kraju jest możliwe... Chyba jeszcze długo nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość serek dietetyczny
3 godziny temu, Gość Gość konsument napisał:

Mało w tamtym roku naciągnęli z zagranicy ziemniaka i jakoś nikt nie kontrolowal .

Jasne że naciągnęli ale w obrębie ue albo od żydków a nie ze wschodu.

55 minut temu, Gość Myślący napisał:

No, na pewno byś tak miał. Ciesz się, że te giełdy są, bo masz altwrnatywę i sieci o tym wiedzą. Jak zniknie giełda, a co za tym idzie jedyna szansa sprzedaży bezpośredniej to dostaniesz tyle ile ci da sieć albo wyrzucisz to do rowu. 

Nigdy nie sprzedawałem na giełdzie a tysiąc ton z mojej uprawy bez problemu sprzedaję z domu. Trzeba mieć nieźle nawalone żeby jechać w nocy na giełdę a potem jeszcze w dzień zapieprzać przy targaniu worów. Giełda to nie jest alternatywa to ostatnia deska ratunku dla drobnych plantatorów, którzy jak widać okrutnie zaniżają cenę, więc im szybciej znikną giełdy tym szybciej zniknie drobnica psująca rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość serek dietetyczny napisał:

Jasne że naciągnęli ale w obrębie ue albo od żydków a nie ze wschodu.

Nigdy nie sprzedawałem na giełdzie a tysiąc ton z mojej uprawy bez problemu sprzedaję z domu. Trzeba mieć nieźle nawalone żeby jechać w nocy na giełdę a potem jeszcze w dzień zapieprzać przy targaniu worów. Giełda to nie jest alternatywa to ostatnia deska ratunku dla drobnych plantatorów, którzy jak widać okrutnie zaniżają cenę, więc im szybciej znikną giełdy tym szybciej zniknie drobnica psująca rynek.

Zgadzam się z  Tobą w 100%. Ja podobnie jak ty sprzedaje sporo bo do ok 2000tys rocznie i na giełdzie nigdy nie bylem. Jedynie co to ustalamy cenę niestety na podstawie giełdy ponieważ zaopatrujemy duże hurtownie. Im szybciej skończy się z tymi co sądzą po kilka hektarów tym lepiej dla nas wszystkich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Hdhd napisał:

Zgadzam się z  Tobą w 100%. Ja podobnie jak ty sprzedaje sporo bo do ok 2000tys rocznie i na giełdzie nigdy nie bylem. Jedynie co to ustalamy cenę niestety na podstawie giełdy ponieważ zaopatrujemy duże hurtownie. Im szybciej skończy się z tymi co sądzą po kilka hektarów tym lepiej dla nas wszystkich. 

Ja sadze kilka hektarow i tez na gielde niejezdze i niechce ciebie likwidowac a jedynie chce zebys placil uczciwie podatki jakby niebylo takich  co sadza bez opamietania inaczej by wygladal rynek ziemniaka,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Gość gosc napisał:

Ja sadze kilka hektarow i tez na gielde niejezdze i niechce ciebie likwidowac a jedynie chce zebys placil uczciwie podatki jakby niebylo takich  co sadza bez opamietania inaczej by wygladal rynek ziemniaka,

Kolego to ja nie płace podatków? Pomyśl z kogo państwo ma więcej pożytku... Każdy chce żyć rozumiem ale czasy kilkuhektarowców skończyły się a będzie jeszcze gorzej. Uwierz mi że 50ha ziemniaka a niedługo 100 to będzie minimum i norma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie giełdy reguluja cenami tylko ogólnie rynek. Giełdy to margines handlu warzywami. Nikt z dużej hurtowni nie kupi towaru na giełdzie przecież- nie ta jakość wymagania płatność itp. Prędzej kupi za granicą nawet drożej ale duże partie towaru takiego jaki mu pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość konsument

Hdhd ta norma to juz jest troche przydusily was tanie lata i odpusciliscie z braku kasy na obszarach to i cena lepsza tak ziemniaka jak i kapuchy susza dolozyla swoje 3 grosze bo byla by norma 2 za wor. Doprowadzono wydajnosciom i odmianami do 60-90 ton z hektara tylko czy to jeszcze ziemniak luzie odchodza od tego badziewia bo staje sie nie jadalne a mnie to sie mazy smak astra na talerzu za takie ziemniaki dam po 20 dychy za wor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość serek dietetyczny
Godzinę temu, Gość gosc napisał:

Ja sadze kilka hektarow i tez na gielde niejezdze i niechce ciebie likwidowac a jedynie chce zebys placil uczciwie podatki jakby niebylo takich  co sadza bez opamietania inaczej by wygladal rynek ziemniaka,

A o jakich podatkach mówisz, rolnym, przecież ten zapłaci każdy bo jak nie to komornik przyjdzie. VAT, tu nic nie ukryjesz a nawet się to nie opłaca. A kto sadzi bez opamiętania jak nie drobnica, jednego roku dwa hektary a jak jest lepszy rok to następnego 6 co daje wzrost 200% a we wsi niech będzie takich dziesięciu i raptem z 20 ha zrobi się 60. A myślisz że jak ktoś ma 40 ha to o ile może zwiększyć, 5 ha?, 10 ha? a skąd weźmie sadzeniaki, skąd kasę na opryski, gdzie to potem przechowa?

 

30 minut temu, KPR napisał:

Przecież nie giełdy reguluja cenami tylko ogólnie rynek. Giełdy to margines handlu warzywami. Nikt z dużej hurtowni nie kupi towaru na giełdzie przecież- nie ta jakość wymagania płatność itp. Prędzej kupi za granicą nawet drożej ale duże partie towaru takiego jaki mu pasuje.

Jasne że giełdy nie regulują cen jednak jakoś rzutują na nią. Na początki idea giełd była taka jak ktoś tu napisał: oferować duże partie jednorodnego towaru a co się z nich zrobiło, takie większe targowiska więc i cena tam powinna być odpowiednio wyższa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...