Skocz do zawartości

Protesty


Gość Protesty

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gadżet

Popieram. Niektórzy tutaj z was mają naprawdę płytki rozum. Przecież spotkania tego rodzaju są dla nas, rolników którzy modernizują swoje gospodarstwa i ciągle szukają nowości żeby coś poprawić ulepszyć. Ja tam z chęcią będę uczestniczył w Dniach ziemniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Wróbel źle ci zycze

Uuuuu taka propaganda ?? W agrosadzie to placa, ale po roku i to przy dobrych wiatrach i wielu interwencjach ! Ale takie podejście do tematu świadczy że to rzeczywiście mogą być jakieś głębsze korzenie w tej firmie...a tfu ! Pluje na was i ten cały agrosad ! Nie dość że brali od nich import i pokazali szlaki do Polski to jeszcze im dobrego sadzeniaka wysłali i nie wykluczone że wiedzę jakąś też przekazali !!! Teraz może i mają ziemniaki z Egiptu czy pies wie skąd, ale to między innymi oni są odpowiedzialni za rumuński zalew 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krystian

Uuuuu taka propaganda ?? W agrosadzie to placa, ale po roku i to przy dobrych wiatrach i wielu interwencjach ! Ale takie podejście do tematu świadczy że to rzeczywiście mogą być jakieś głębsze korzenie w tej firmie...a tfu ! Pluje na was i ten cały agrosad ! Nie dość że brali od nich import i pokazali szlaki do Polski to jeszcze im dobrego sadzeniaka wysłali i nie wykluczone że wiedzę jakąś też przekazali !!! Teraz może i mają ziemniaki z Egiptu czy pies wie skąd, ale to między innymi oni są odpowiedzialni za rumuński zalew

bardzo trafne spostrzeżenia! jak dla mnie pozbawili przychodów trzy gminy: Warte, Błaszki i Wróblew, golić na łyso to za mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lornik mazowiecki

A najbardziej szczekają ci co nawet kilograma tam nie sprzedali, jest wolny rynek każdy może kupować gdzie chce i sprzedawać komu chce, poza tym gdyby barany sieradzkie nie sadziły po 20 lat samych ziemniaków tylko zmianowały jak trzeba to nie byłoby problemu. A tak macie syf i cieszta się że jeszcze na giełdzie frajery od was kupują bo niedługo już nigdzie nie sprzedata tego szajsu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

A akcje w stylu zamawiamy 200 ton młodego ziemniaka i jak wszyscy ukopali to oni ich nie chcieli...cały towar szedł dodatkowo na giełdę i na drugi dzień kupowali już po 5 złotych mniej...może i wolny rynek, ale ich interesy są niekorzystne dla nas i mamy prawo o tym mówić, uczepiles się a gówno wiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rafal

Macie zamiar bojkotowac ok, proponuje w takim razie utworzyć grupę na Facebooku. Tutaj każdy jest anonimowy i tak naprawdę jedna osoba może utworzyć 10 różnych wpisów i liczymy na 10 osób. A tam każdy się określi i będzie wiadomo kto faktycznie ma ochotę coś zrobić a kto tylko szczeka. Poza tym nie każdy tutaj jest a dużo więcej ludzi korzysta z FB. Zapraszać rodziny dookoła, sąsiadów, młodych którzy mają FB mówić żeby wzięli ze soba rodzinę i nie na piknik a na walkę z tym co zagraża i robi z nas chłopków roztropkow bo tak to wygląda. Nie jestem jakimś obszarowcem żeby mi tu nikt nie zarzucił ze krzyczę a sam mam wielkie gówno ale chodzi o to żeby tam kogoś wybrać reprezentatywnego coś wspólnie napisać czego oczekujemy co nam się nie podoba i co trzeba zmienic. Co My możemy zrobić jadąc tam i "bojkotujac" jak wyjdzie jeden z drugim i będzie się jakal nie wiedzac co powiedzieć ?? Jeszcze został miesiąc przez ten czas można się konkretnie przygotowac albo siedzieć tu i wpisywać kolejne puste posty które nic nie wniosą. A może ktoś ma doświadczenie jak robić taki protest/ bojkot. Ludzi wku###onych jest mnóstwo wystarczy się zebrać. Amen .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
Gość ziemniaki za darmo

Nasze radio blokuje niewygodne komentarze

 

I tak wszystkim ust nie zakneblują, trzeba pisać jak jest, przykre jest jedno, aparatczyki zamiatają wszystko pod dywan nawet się do tego nie odnosząc. Pracowity weekend sierpnia zapowiada w Kalinowej przez dwa dni 1000t. to już widzę „parobków” tak parobków, bo jeśli mamy się obrażać to do końca ktoś nazwał rolników „chłopkami”, więc ja nazwę pracowników A. „parobkami”, którzy przylecą tylko na darmowe jedzenie i popite. Panowie Dziedzice W. oni się mają za wielkich intelektualistów, rauty, nagrody, laury to dla nich miód, tylko nie wiedzą jednego sarna biznesu lub odznaka od kolegów partyjnych odizolowuje ich od społeczeństwa i w taki sposób z Panów W. ewoluowali na Kundli dziękuję i tymczasem…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Parobek

Tak patrze sie na wypociny kolegi co wyzwal mnie od parobka. Sluchaj no chlopku. Ja chociaz nie chodze i stale nie skomle tak jak ty. Mnie unia nic nie dala i nie daje i nadal nie skomle. Pracuje nie lzej od ciebie na to co mam i szef placi mi za moja prace a nie za skomlenie. Malo tego parobka to ty sobie mozesz miec u siebie bo to tak wy chlopki ludzi nazywacie czyz nie prawdaz? Tych co u was ciezko za marne grosze tyraja. Ja place 6 razy wiecej skladek od ciebie na wszelkie zusy skarbowki i inne d*py i nie skomle chlopku ze mam zle. A ty co? Tylko placz i lament. Bo co? Bo na rate nie ma kredytu? Szkoda wielka az mi lzy cisna do oczu. A zycze ci szczerze zebys zadnego parobka u siebie do pracy nie mial. Tylko zebys sam swoimi pazurami musial wszystko z ziemi wydrapac. Serdeczne nie pozdrawiam chlopku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rafał

No i oczywiscie jeszcze siebie skłóćmy najlepiej to osiągnie sie to czego sie oczekuje na pewno, pan W. gada ze byl na zjezdzie i rozmawial o imporcie/eksporcie, ciekawe co o tym eksporcie zdziałał bo import mu wyszedl swietnie , o tym dyskutujmy a nie o chlopkach i parobkach ludzie ogarnijcie sie !! Pytanie, czy ktos ma dowody na to ze agrosad sprowadzil ziemniaki wczesne z zagranicy? ewetualnie ile i kiedy? tylko zeby bylo czarno na bialym bo to ze sprowadzil to wiadomo ale skoro ma sie cos zadziac to trzeba sie opierac na faktach zeby im rzucic na stol niezbite dowody i jechac z nimi a nie !! pokaza piekne maszyny po 300 tys zl i co beda namawiac do kredytu kolejnego, pokaza piekne ziemniaki 120 odmian i po 2,5 zl za kg kwalifikowanych , i kto sie wzbogaci , wiadomo ze oni a kto wie czy jeden z drugim nie dostanie "wynagrodzenia" za to ze pan X a nie pan Y wystawil swoje maszyny.. i wszystko w temacie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GOŚĆ

wszyscy pierdu pierdu a tu potrzebny jest ktoś kto by to wszystko pociągnął .Zostały trzy tygodnie to dni ziemniaka a wszyscy tylko pisać i nic więcej się nie dzieje.Czy ma ktoś jakiś pomysł jak to wszystko zorganizować. tu potrzebna jest większa siła a nie wyjście paru  osób , którym się coś nie podoba. Bo na końcu dni ziemniaka się odbędą z pompą bez zakłóceń a nam dalej zostanie tylko lament .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • 3 weeks later...
Gość bojkot dni ziemniaka 2017

Nie potrzeba żadnych protestów tylko cenę na giełdach trzymać a nie jeden przez drugiego spuszczają jak się trochę więcej na giełdę zjedzie,na trzeci dzień jak przy braknie ziemniaka kupiec potrafi zapłacić dwa razy drożej i kupuje.Na obecną chwilę ziemniak w warzywniaku 1,2zł.

Rolnicy zjednoczyć się na giełdach.

 

#Bojkot Dni ziemniaka w Kalinowej 2017

 

"Bojkot (ang. boycott) - częściowe lub całkowite zerwanie kontaktów handlowych lub stosunków dyplomatycznych z firmą, organizacją lub państwem. Bojkot stosuje się w celu wyrażenia protestu lub wywarcia presji (wymuszenia ustępstw). Bojkotować tzn. lekceważyć kogoś lub coś, podważać jego rację lub poglądy.

Nazwa bojkot pochodzi od nazwiska Charlesa Boycotta, zarządcy majątku w hrabstwie Mayo w Irlandii, który w 1880 r. odmówił swoim dzierżawcom zmniejszenia czynszu, co spowodowało, że wszyscy okoliczni mieszkańcy zerwali z nim stosunki zawodowe i towarzyskie, a przedsiębiorcy zaczęli odmawiać mu świadczenia usług i sprzedaży produktów[1][2]."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było się odezwac wcześniej. Ja chcialem zebrać ludzi i podyskutować a z samym soba raczej slabo. Pisalem czy ktos mial stycznosc ze strajkami, zeby sie odezwal podpowiedzial. Nikt się nie odważył a teraz pretensje o co?? Ja nie mialem doswiadczenia z podobnymi sytuacjami. Nikt się nie wypowiedział pod tym postem odkąd go tu napisałem, a teraz ma ktoś mieć pretensje do mnie? 1 osoba udzieliła się na FB poza mną. Chciałem dobrze a ze nikt nie pomógł to już musi każdy mieć do siebie pretensje ze budzi się za późno. Dzięki cześć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolnik ( chyba że nie rolnik tylko trol wiadomo skąd) nie czepiaj się chłopaka bo to jedyny odważny który coś chciał zrobić

Powodzenia Rafał.

Ty go nie broń, bo niech się niebierze za coś co pożniej olewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...