Jump to content

Marcin

Moderatorzy
 • Content Count

  408
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  22

Marcin last won the day on February 13 2019

Marcin had the most liked content!

About Marcin

 • Rank
  Giga Forumowicz

Informacje o Forumowiczu

 • Płeć
  mężczyzna
 • Region
  łódzkie

Informacje o profilu działalności

 • Zajęcie
  inne

Recent Profile Visitors

1351 profile views
 1. Marcin

  kapusta biała

  Drogi Marianie muszę Cię zmartwić ale nie zgadłeś. W sumie nawet nie miałem zamiaru odpisywać ale zrobię wyjątek. Zbyt mam ale parę odmian wysypało się na raz i nie zdążyłem wszystkiego wycinać na bieżąco. Pod talerzówkę poszło może 15-20 ton co przy obecnych cenach nie jest wielką stratą. Druga sprawa to ciekawe jest oskarżenie, że psuję cenę skoro napisałem, że za grosze sprzedawać nie będę i wolę skasować towar - zaprzeczasz sam sobie. To tyle ode mnie w tym temacie.
 2. Sieradzak ja wiem, że te ceny to jest nieporozumienie ale takie są realia niestety. Przy obecnych kosztach cena ziemniaka powinna być minimum 0,60zł żeby zostało z niego coś oprócz garba.
 3. Marcin

  kapusta biała

  Oferta z kwaszarni - 0,15zł. W poniedziałek wjeżdżam talerzówką.
 4. Witam, w jakiej cenie sprzedajecie cebulę 5+ w worku?
 5. Towar sprzedaje teraz ten kto ma duże ilości jednolitego towaru, znajomi posadzili po kilkadziesiąt ha Colomby czy Riviery i pchają wszystko luzem na paczkarnie w cenie 0,40zł netto minus potrącenia. Ale znam też takich, którzy mają po kilka ha różnych odmian i sprzedają 0,25-0,27zł w bb czy worku. Coś czuję, że po tym sezonie nie jednemu odechce się produkcji ziemniaka. Moim zdaniem rok jest już stracony.
 6. ESI/EWI - ludzie kopią ziemniaki po 4zł za worek po prostu tragedia..
 7. Marcin

  Coragen na Stonke?

  Polecam. Butelka 175ml kosztuje 220zł, u mnie starcza na ok. 3 hektary czyli koszt to ok. 75zł/ha ale mamy pole zabezpieczone przed stonką na jakieś 3 tygodnie. W tym sezonie bazuję głównie na środkach Coragen i Proteus - oba mogę polecić z czystym sumieniem.
 8. Marcin

  Wczesne kapustne

  Świeże pekiny jeszcze w miarę się trzymają na polach ale to co już przetrzymane to grzyb i zgnilizna, talerzówki chodzą. Nie prognozuję jednak jakichś wzrostów cen bo zejście jest beznadziejne. Biała kapusta to kolejna tragedia, giełdy w okolicach 1zł za sztukę, mimo, że ogromna inwazja szkodników, niektóre pola zalane itd. Większość na rynku to przerośnięty przemysłowy towar na który nie ma żadnego popytu mimo ofert sprzedających 0,20zł/kg. Ostatnie dwa sezony nas rozpieściły, ten jest fatalny..
 9. Panowie, ile teraz na giełdach trzeba zapłacić za ładnego świeżego ziemniaka? We Wrocławiu z tego co wiem wołane jest 1zł/kg.
 10. Zgadza się ale na własną produkcję też jest za późno. Czasami komuś zostanie rozsady i ogłasza się np. na naszym serwisie że sprzeda nadwyżkę.
 11. Mate, wierzę Ci. Trzymam kciuki żeby przetrwały nadchodzące przymrozki. Jaka to odmiana?
 12. Trochę za późno na wysiew nasion papryki więc chyba musisz zainteresować się zakupem gotowej rozsady.
 13. Wrzucajcie zdjęcia swoich upraw chwalcie się Panowie i Panie Tylko oczywiście aktualne a nie z poprzednich lat
 14. Faktycznie przyjrzałem się bardziej i widzę Pewnie z 80% na wierzchu. Jaką dyszą podlewasz i jaka prędkość zwijania? Działko Royal z tego co pamiętam ze zdjęć z ubiegłego roku?
×
×
 • Create New...