Jump to content

Sieradzak

Forumowicze
 • Content Count

  316
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Everything posted by Sieradzak

 1. Pisalem to w aucie i przy pomocy autokorekty więc czasem takie rzeczy wychodzą. Ja się do nikogo nie przy.... jak się pomyli. Łódź Ziazdowa 5-4 kupca bardzo mało.
 2. Teraz jak zamkną szkołę restełracje i stołówki to już kompletni cena polegnie. Na środę miałem szykować 500 worków i dziś rano telefon aby się wstrzymać bo nie będzie odbioru. No ku.... Super
 3. Sieradzak

  kapusta biała

  Niemal nikt w okolicy nie zwiększył znacząco upraw kapustnych chyba że wynikało to z areału plodozmianu.No chyba że pekinke bo tago to nawalilli bez głowy. Większość ma też stałych odbiorców ale co z tago jak oni i tak tago nie chcą kupować bo podobno nie ma zejścia. Bywalo więcej kapusty i szla bez problemu.
 4. Sieradzak

  kapusta biała

  Kaufland 1,89biala ,czerwona 2,99.To jest k..... kpina z rolnika. W poniedziałek podałem 8ton na market bialej po 0,30gr.
 5. Sieradzak

  Burak czerwony

  No niestety ale towar prosto z pola tyle kosztuje. Workowany po 0,20 max 0,30gr
 6. 3zł to jest normalna cena na ten moment w dużym hurcie. Na giełdzie 4-5zł na worki a i tak problem sprzedać. To jest tragikomedia. No i niestety z kapusta robi się to samo. Wczesny ziemniak na przyszły sezon tak jak cukier napisał też będzie na dnie chyba że pogoda zredukuje.
 7. Bzdury. Już tu kiedyś to pisałe. Zainwestowałem jakiś czas temu w linie do przerobu ziemniaków sortowanie czyszczenie szczotkowanie codowanie i pączkowanie. No i co, ano to że nikt nie zapłaci mi ani grosza więcej niż cena rynkowa no może tylko to że trochę łatwiej sprzedać. Więc nie pier... głupotę ELC ma pełna racje.
 8. Mi zostało jeszcze 11redlin ale patrząc dzisiaj przez okno to myślę że już zostaną nie wykopane. Straszne bagno. Ogólnie to w tym sezonie to jest h.... nie interes i tak naprawdę to wogule nie opłacało się tego kopać. No ale przecież nikt nie sądzi poto aby zostały na polu.
 9. Dla eksperymentu od 20 lat na powierzchni 40ar sądzę tego samego lorda i powiem szczerze że co roku plonuje +- 200kg więc niemal tak samo. Oczywiście mam również nabyte inne odmiany które po około 3sezonach wymagają wymiany. Więc teraz pytanie do firmy nasiennych co za badziewie produkujecie. Rekord pobiła Impala której w zeszłym sezonie u kopalem 53t a w tym zaledwie 24 Bo była co przysłowiowy krok. Dwa lata i do wyzucenia.
 10. Wykopaliscie już panowie? Mi zostało jeszcze 1,30ha i za nic nie idzie się teraz do tego dobrać.
 11. Tak, szpecjalista się odezwał. I co k..... z tej wydajność w tym roku masz. 35-40ton to w tym roku żaden sukces normalka. Z tym że lepiej aby wszyscy mieli te 25ton a sprzedali za godziwe pieniądze niż nadzwigac się tego badziewia i h... z tego mieć.
 12. Problem jest taki że jeśli już kupił ten kombajn to będzie te pyry sądził bo teraz ma czym kopać a i sadzeniaka będzie miał swojego. Okoliczny handlarz 2,50 za żółte z miejsca i tylko sortowane bez sadzeniaka. Jak żyć?
 13. Jak może być cena jak wczoraj byłem świadkiem gdy sąsiad sprzedawał kombajn ANNE i gościu który to kupował był zmuszony wziąść kredyt na zakup bo nie miał czym wykopać swojego towaru. A takich w skali kraju są setki jeśli nie tysięce.
 14. Sieradzak

  kapusta biała

  Kapusta sadzona po ziemniakiach jest beznadziejna i tak jest prawie wszędzie ta w czystym płonie jest bardzo ładna. Więc moim zdaniem szału nadmiarowego zimą nie będzie czy to przełoży się na cene zobaczymy.
 15. Aby ci tylko towaru nie zabrakło. Od dwóch tygodni nie sprzedaje co będzie to będzie ale za 2,50 nie oddam.
 16. Dzisiaj byłem i zejscie było nawet nie najgorsze żółty 5zł biały 6-7 zł
 17. Ziemniaka jest od h... i troche a do tego jeszcze sprowadzają więc cena jest jaka jest. Tajfun Lord Michalina Belaroza będzie co najmniej 50t/h.To że komuś tam nie urosly kompletnie nie wpływa na ogulną ilość. Poza tym jest masa napaleńców którzy planowali zrobić w tym roku majatek na ziemniaczanym interesie.
 18. Też nie widzę aby jakieś licytacje się tu szykowały. Niektórych fantazja ponosi
 19. Odpadu w mojej okolicy nikt nawet za darmo nie chce. Mam znajomego swiniarza to tylko że względu na znajomość mu to wożę luzem za koszt paliwa. Jak odpad po 40gr sprzedałeś jak jadalny od 30 do 40gr.
 20. Masz rację, jak zimy i mrozu nie będzie to nawet na sadzeniu zaoszczędzisz.
 21. Koniecznie musisz tu w nasz rejon przyjechać i spróbować tego dokonać.
 22. Może i pytają bo dzwonil do mnie w tej sprawie tylko że 20gr oferta w bigbag za 45+.Może strace ale podziękowałem.
 23. Łódź, Ziazdowa towaru full 5zł max klientów kompletnie brak.
×
×
 • Create New...