Jump to content

//Dawid//

Forumowicze
 • Content Count

  51
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

//Dawid// last won the day on August 11

//Dawid// had the most liked content!

About //Dawid//

Informacje o Forumowiczu

 • Płeć
  mężczyzna
 • Region
  kujawsko-pomorskie

Informacje o profilu działalności

 • Zajęcie
  produkcja rolna-roślinna

Recent Profile Visitors

1549 profile views
 1. Worek 0,6-0,7zl/kg Myślę że na widoczne podwyżki cenowe możemy liczyć pod koniec października. Jak znajdziesz kupca po 0,30zł to sprzedawaj. Zgadza się. Choroby atakują a opryski nie dają rady. Szczypior jeszcze nie opadł, mam nadzieję że trochę jeszcze nabierze masy.
 2. Ja rozumiem dużą ilość ziemniaków ale nie spadajmy tak szybko z cenami Kujawy z domu hurt 60gr/kg
 3. Na Kujawach sprzedawane z domu detal worek 15zł i hurt 12zł.
 4. W całym kraju intensywne opady deszczu przez co zbiór cebuli zimówki stał się niemożliwy. Niedobór surowca do obierania spowodował import starej cebuli z Holandii. Poniżej zdjęcie cebuli z jednej z pod radziejowskich firm zajmujących się obieraniem cebuli. Jakość tej cebuli to jest SKANDAL, mokra, zgniła i drobna. Taka cebula trafia do ludzi na obieranie. Wynagrodzenie jakie proponują to 30groszy! Ja rozumiem brak surowca do obierania ale chyba co niektórzy zapomnieli że produkują żywność dla ludzi.
 5. Na Kujawach ( Radziejów) ceny zimówki kształtują się na poziomie 40-45gr na obieranie. Obrana na skupach 1,10-1,15zl. A jak w innych rejonach?
 6. //Dawid//

  Cebula

  Obrana na poziomie 0,9zl/kg. Większość obieraczy stoi ponieważ nie opłaca się obierać.
 7. U nas obrana na poziomie 90 groszy, polska w łusce już dawno się skończyła. Holendrzy nie chcą obniżyć ceny bo wolą sprzedać na sortownie, idzie import odsortów ale wszystko do czasu kiedy nie przyjdą wyższe temperatury.
 8. Jeśli chodzi o maszynę Projekt to potrzeba kompresor o mocy 23kw a inne 15kw. Więc trzeba byłoby mieć chyba na początku panele słoneczne. Cena która podana jest w ogłoszeniach 160tys za samą maszynę, do tego trzeba dokupić kompresor który nie należy do tanich oraz jakiś bunkier załadunkowy aby to funkcjonowało. Ta maszyna nie obcina końcówek cebuli a patrząc na jej wysoka wydajność zastanawiam się ile osób musi stać i poprawiać tą cebulę. Pamiętajmy że wysoka wydajność to nie wszystko!
 9. Zachęcam Ciebie jak i wszystkich forumowiczów do rejestracji konta na forum. Daje to możliwości pisania wiadomości prywatnych oraz grupowych. Podczas wysyłania postów nie czeka się na zgodę moderatora.
 10. Póki co obieranie cebuli dobrze przędzie przez import z Holandii. Nasze ceny cebuli do obierania muszą jednak trochę spaść do około 55 groszy. Mam nadzieję że obniżki obranej to jedynie chwilowy spadek.
 11. Niestety jakieś 90% osób zajmujące się obieraniem cebuli jest zatrudniona ,,na czarno". Głównie dlatego aby zmniejszyć koszty obierania. Zdarza się że sami ludzie nie chcą aby zatrudniano ich się na legalu z przyczyny że nie będą mogli pobierać żadnych zasiłków dla bezrobotnych.
 12. Ogólnie w tym sezonie lipa z buraczkiem. Dużo towaru! Cena ok. 25gr kaliber 5-10. Biorąc pod uwagę suszę cena powinna oscylować 40gr.
 13. Temat poświęcony opinią firmy Stanek Sp. z o.o. zajmującej się skupem cebuli obranej oraz w łusce.
×
×
 • Create New...