Jump to content
Advertisement

Daria.rolnik

Forumowicze
 • Content Count

  118
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Daria.rolnik last won the day on February 25 2019

Daria.rolnik had the most liked content!

About Daria.rolnik

 • Rank
  Zaawansowany

Informacje o Forumowiczu

 • Płeć
  kobieta
 • Region
  dolnośląskie

Informacje o profilu działalności

 • Zajęcie
  produkcja rolna-zwierzęca

Recent Profile Visitors

1332 profile views
 1. Gdzie sprzedajecie ziemniaki w dobie koronawirusa? Czy wyteż macie z tym problem?? Stołówki, restauracje, pizzerie i reszta gastronomii działają tylko na wynos więc potrzebuja mniej towaru...
 2. Na jesień obornik plus zimowa orka
 3. Jak na dziś wygląda u was łęta ziemniaków??
 4. Większość komentarzy anonimowych gości to dogadywania i docinki dajcie sobie na wstrzymanie po co się denerwować? Kupując w sklepie chleb też przejadasz tablice Mendelejewa i nawet o tym nie myślisz. Pomyśl ile nawozu i wszelakich oprysków musiała dostać pszenica żeby miała parametry konsumpcyjnej. A ty się czepiasz ziemniaków...
 5. Nie muszę się wypowiadać na temat mojego wykształcenia bo co to ma do rzeczy?? Ale jeśli już tak bardzo chcesz wiedzieć to mam wyuczone dwa zawody technik ekonomista i technik rolnik, zdana mature i egzaminy zawodowe, więc na logikę mam pojęcie o czym pisze zarówno jeżeli chodzi o rolnictwo jak i o gospodarkę naszego ukochanego państwa. Czytając Twój komentarz rozumiem, że według Ciebie płaca 10-15zl\godz.to marne grosze? To jaka powinna być? Większość z was nie pojmuje że te pieniądze jak tu wcześniej Wielki Ben napisał za darmo z nieba nie spadają.
 6. Deszcz ze śniegiem. Obecnie temp. -1.5
 7. Panowie panowie bez kłótni... Nie ma co się wzajemnie wyzywać tylko może po prostu piszmy same za i przeciw? Może nie nazywajmy tego brzydko patologią. Każdy człowiek ma swój tok myślenia, jeden lubi brać za darmo ile się da bo uważa że ''jemu się należy''. I to jest strata panstwowych pieniedzy bo nie dość ze tacy ludzie dostają dodatki socjalne takie jak jedzenie, u mnie na wsi nazywają to ''wyzerka z puszki'' czy opał czy inne dodatki socjalne w postaci dopłat do rachunków itd to jeszcze ciagna ile sie da od państwa w każdej możliwej dziedzinie. Druga grupa ludzi to tacy mówiąc wprost którzy za nic w świecie nie poszliby do potocznie to nazywając OPIEKI czy podobnych instytucji i za darmo by nie brali. Szczerze mówiąc, a raczej pisząc sama bym nie poszła. Wolę sama zarobić ciężka pracą niż dostawać za darmo marnując pieniadze podatników. I zapewne większość rolników podzieli moje zdanie! To jest też chyba kwestia charakteru a dawanie za darmo niczego nie uczy. I dlatego to nie jest tak, że ci co 500+ nie biorą, zazdroszczą tym co biorą. Ja bynajmniej nie zazdroszczę. Ogólnie jak juz tak brzydko ich nazywacie parobkami, według mnie to nie są parobki tylko zazwyczaj ludzie którzy nie zadbali o swoje wkształcenie i teraz mają tego opłakane skutki. A prawda jest taka, że pracować na twoją czy moją emeryturę ktoś będzie musiał. Więc im mniejszy przyrost naturalny tym gorzej dla każdego z nas. Trzeba umieć patrzeć i martwić się o przyszłość, a nie myśleć tylko co będzie jutro.
 8. A ja nie mogę dostać wiadomości na pocztę mimo kilkukrotnego podawania wszystkich danych wraz z NIPem włącznie
 9. Krzysiu, powiem ci, że ziemia była lekko wilgotna także sadzilo się doskonale. Dziś już bym nie posadziła bo padał deszcz i nie dałoby rady sadzić. A co do Ciebie Piotr... To co według ciebie jest profesjonalne?
 10. Nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz. Na jasnowidza to ty się nie nadajesz
 11. Fioletowe liście zazwyczaj oznaczają niedobór fosforu. Dzieje się tak dlatego, że podczas niskich temperatur zmniejsza się przyswajalność przez rośline tego składnika. Szczególnie gdy gleba ma poniżej 12 stopni. Mamy dopiero początek marca a pogoda jest taka jaka jest, więc nie ma wątpliwości. że gleba tyłu stopni nie ma. W miarę wzrostu temperatur ten objaw powinien zniknąć.
 12. Michał napisał wyczerpująca odpowiedź która wszystko wyjaśnia. Ale jak już państwo tak bardzo chce dać to w porządku, (chociaż też uważam że są inne grupy społeczne które pieniędzy w formie podwyżek potrzebują) ale nie pieniadze które rodzice wydadzą '' na co chcą'' tylko dać je w innej postaci bo przecież to ma być NA DZIECI a nie na nowy samochod czy inne rzeczy które zaspokoją POTRZEBE RODZICA a nie dziecka.
 13. U mnie już riviera posadzona spryskana i nakryta :-)
×
×
 • Create New...