Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Yesterday
 2. Guest

  Wczesne kapustne

  Z pekinka to tragedia w tym roku. Już chyba wielu znudziło się robić za darmo. Głupota ludzka nie zna granic. Pekin pójdzie na pole a oni dalej sadza. Pekin już sie nie opłaca
 3. Ale wy tu pierd... Tematem forum jest cena ziemniaka a nie urzalanie się nad sobą. Zamiast się dowiedzieć jakie są ceny to każdy zmęci na poczekaniu i jeden drugiemu kity ciśnie... Handlarz na rolnika rolnik na handlarza. Rok za***isty, nie ma co narzekać, przypomnijcie sobie jak po 5 zł było sprzedawane. A tak na marginesie JAKA CENA WROCŁAW PIAST?
 4. Guest

  truskawki - jaka agrowłóknina

  jaką ogrowłóknine zastosować o jakiej gramaturze najlepiej żeby była na kilka sezonów
 5. Nie mówimy tutaj o anomaliach pogodowych tylko o ilości nasadzeń w stosunku do zagospodarowania na rynku a to jest wielka różnica.
 6. Chyba tylko w rzepaku nie ma tragedii po żniwach. Pszenica czy kukurydza to jest właśnie to o czym nie słyszałeś. U mnie z opadami jest taka sytuacja, że ich nie ma od 2 lat nie pada, jak w marcu przestaje tak dopiero w czasie żniw czasem jakaś burza przejdzie, ale to też tylko bokiem trochę zasięgnie, także wydajności nie ma 4,5 tony/ha pszenicy. Niestety nie ma za co balować
 7. Rewelacji też nie gdyby była to ludzie by nie pchali się w warzywnictwo czy ogrodnictwo tak jak pisał ktoś wyżej ratuje teraz tylko nas jakaś globalna susza zresztą już jest i nie wiem czy w sumie jest się z czego cieszyć ogólnie wszystko idzie w złym kierunku nadprodukcja może i jest ale zobaczmy ile też roczne ludzi umiera z głodu i niech mi tu też nikt nie pisze że zboza można wyżyć jak się mam 20 ha i to 5 czy 6 klasy nawet przy nawodnieniu realny plon to 6-7ton
 8. Nie kombinuj bo chyba rozumiesz że handlarz mówi o ziemniakach i warzywach bo w tym jest wielka nadprodukcja. Nie słyszałem aby na rynku zbóż było dramatycznie.
 9. Guest

  CENY JABŁEK EXPORT sezon 2019/2020

  był już raz taki sezon że miało braknąć a w maju pełne komory i cena w dół
 10. Gość Kupiec napisał, że w każdej jednej dziedzinie rolnictwa jest ten problem, a każdy obsadzi czy obsieje całość jaką posiada to wtedy jest źle. Czyli według niego trzeba co roku połowę zostawić, nie ważne czy to ziemniaki, pietruszka czy kapusta połowa ma leżeć odłogiem i wtedy wszytko będzie opłacalne, ale nawet jeśli w całym kraju by się do tego dostosować, należy jeszcze wziąć pod uwagę to, że jak nie będzie u nas, to gdzie indziej się znajdzie. I dalej będziemy w d..., także jedynie globalna susza redukująca wszystkie plony ma jako taki wpływ na to czy się opłaca. Wiadomo, że lepiej sprzedać połowę za trzy razy większy pieniądz, niż się zrywać, żeby pokryć koszty.
 11. Guest

  CENY JABŁEK EXPORT sezon 2019/2020

  w tym tygodniu w Rosji ceny jabłek wzrosły o 12 % , na wiosne zbraknie jabłek
 12. Znam jeszcze dwie firmy poszkodowane przez Exellece Fruit w sumie na jakieś 170 tys, robisz coś z tym dłużnikiem? Daj znać.
 13. Aha. Czyli jak sadze 10 ha ziemniaków w tym roku posadze 5 to klienci mi dadzą drugie tyle. Kurde fajnie. A poręczy ktoś gwarancją? Wchodze w to wtedy.
 14. Guest

  Sandomierz giełda

  W jakich godzinach jest handel na giełdzie w Sandomierzu ? Z góry dziękuję za pomoc
 15. Jeśli tego nie rozumiesz to zapomnij o jakimkolwiek zysku.
 16. Guest

  Wczesne kapustne

  lepiej tego ujac nie mogłes małopolska nasadzen w brod a pekinki nikt nie chce pełne chłodnie mają
 17. Witam Również zostałem oszukany przez tę firmę. Proszę o kontakt. Tel:537-101-537
 18. Nie rozumiem, w takim wypadku połowa ziemi jaką kto posiada powinna leżeć odłogiem?
 19. Guest

  Wczesne kapustne

  Tego też nie zabraknie,ludzie zakupili siewniki pneumatyczne.redliniarki,kombajny,szczotkarki i inne cuda za grubą kasę i nikt teraz tego nie zostawi dla uprawy zboża tylko będzie te sprzęty wykorzystywał ,a często gęsto trzeba jeszcze kredyty za te maszynki spłacać.
 20. Guest

  choroba

  szukam osób które zachorowały przy produkcji pieczarek
 21. I tu z handlarzem trzeba się zgodzić, jeśli nie zrozumiecie tej zależności będzie problem gdzie to wszystko ma gnić.
 22. Guest

  Wczesne kapustne

  Kto ma wode ten takie glowki wyprodukuje. Pogoda jak zwykle moze namieszac patrzac po lutowych burzach.
 23. To jest właśnie dobre pytanie w każdej jednej dziedzinie rolnictwa, po co tyle sadzić i produkować? Każdy na pałę ile ma ziemi tyle obsadzi, a później płacz, bo tanio, bo nie ma komu sprzedać, winny zawsze jest rząd i handlarze.
 24. Guest

  Wczesne kapustne

  kapusty na kiszone do wiosny przyszłego roku i jeszcze kiszą
 25. Guest

  Wczesne kapustne

  Pozostaje zasiać marchwi, pietruszki i poprawić selerem
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...