Start Forum O nas Linki Regulamin Kontakt Reklama
Internetowa Giełda Rolna i TowarowaInternetowa Giełda Rolna i Towarowa na FaceBook

NAJWIĘKSZY PORTAL   
OGŁOSZEŃ ROLNICZYCH   


 w   i    

Akcja Kupuję na Wsi

Forum IGRiTTankuj Taniej z IGRIT.PL
Zboża Oleiste Motylkowe Zioła Warzywa Ziemniaki Owoce Sad i ogród Grzyby Drób i jaja Bydło i świnie Hodowla inne Przetwory i mięso MaszynyOpakowania Nawozy i ŚOR Nieruchomości Praca Transport Usługi Inne


 
 
   Wczoraj odwiedzono nas: 13 445, nadano: 319 ogłoszeń. Ostatnie 30 dni, nadano: 12 766 ogłoszeń.

      Kupnoz 2018-07-23 19:31 - Kupię jagody duże ilości płatność na zał ...
      Sprzedażz 2018-07-23 19:30 - Sprzedam skrzynki jedynki nowe, ok 200sz ...
      Kupnoz 2018-07-23 19:28 - Witam! Kupię ziemniaki z okolic Sieradza ...
      Kupnoz 2018-07-23 19:28 - Kupię kurki duże ilości płatność na zala ...
      Sprzedażz 2018-07-23 19:26 - Sprzedam śliwkę przemysłowa. 72t, pakowa ...
      Sprzedażz 2018-07-23 19:17 - Sprzedam marchew kal. 3-4 Speedo i Monan ...
      Innez 2018-07-23 19:14 - Zatrudnię 4 osoby do zbioru wisni z zakw ...
      Sprzedażz 2018-07-23 19:11 - sprzedam co 2 dzień ogórka gruntowego w ...
      Sprzedażz 2018-07-23 19:09 - Sprzedam w dowolne opakowanie Idared, Na ...
      Kupnoz 2018-07-23 19:08 - Kupie ziemniaki jadalne kal. +4.Ilości t ...
      Sprzedażz 2018-07-23 19:07 - Sprzedam pieczarkę blanszowaną KL Ia, II ...
      Kupnoz 2018-07-23 19:07 - Rajpol kupi borówkę amerykańską w opakow ...
      Kupnoz 2018-07-23 19:02 - Kupię ładne wybarwione jabłko 7,5+,7+ na ...
      Sprzedażz 2018-07-23 19:00 - Sprzedam kapustę pekińską ilości tirowe ...
      Sprzedażz 2018-07-23 18:59 - Sprzedam pirosa luzem w skrzyniach. Dost ...
      Sprzedażz 2018-07-23 18:54 - Sprzedam jabłka ekologiczne z certyfikat ...
      Sprzedażz 2018-07-23 18:52 - Sprzedam 25 ton śliwki mirabelki ekologi ...
      Sprzedażz 2018-07-23 18:40 - Sprzedam ok. 90 ton Aronii zbiór po 15. ...
      Sprzedażz 2018-07-23 18:35 - Sprzedam śliwkę lepotica 32+, 1,5t, twar ...
      Sprzedażz 2018-07-23 18:35 - Sprzedam 5000 kg czarnej porzeczki zbiór ...
      Innez 2018-07-23 18:26 - Transport zboża z Rosji (Ryazan) w Chorw ...
      Innez 2018-07-23 18:24 - potrzeba do transportu buraków cukrowyc ...
      Sprzedażz 2018-07-23 18:18 - NAWIAZE WSPOLPRACE Z ODBIORCA HURTOWYM.A ...
      Sprzedażz 2018-07-23 18:18 - sprzedam młodą pietruszkę kopaną na bież ...
      Sprzedażz 2018-07-23 18:13 - Sprzedam cebulę czerwoną młodą obraną - ...

      Stop wyzyskowi rolników - protest?
      Ceny Jabłek Export 2017/2018
      Ceny Jabłek Na Giełdach 2017/2018
      Kapusta Pekińska - ceny
      Czy Rumunia Będzie Brala Ziemniaki
      Cena Orzechów Laskowych 2017
      Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...
      Ceny Ziemniaka 2017 - Notowania
      Rynek Ziemniaka - Opinie
      kapusta biała
      Ogórki w zimnym tunelu.
      Nawozy OrganiczneW najbliższych miesiącach polscy rolnicy muszą przygotować się na wzrost cen nawozów

Nadchodzą chude miesiące dla rolnictwa. Teraz mamy niskie ceny owoców, warzyw, ziemniaków. Na dodatek plony są mniejsze, bo chłodna wiosna, susza, a teraz nadmiar wody. Aby dopełnić ten obraz nędzy i rozpaczy, Grupa Azoty SA wydała komentarz ekspercki dotyczący rynku nawozów, który publikujemy w całości.

Czytaj więcej ...

 

Informacja Ministra Rolnictwa o planowanych działaniach Ministerstwa

Posiedzenie Komisji ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi, 19 lipca 2018, Warszawa. Spotkaniu przewodniczył poseł Jarosław Sachajko (KUKIZ'15). Na Sali byli obecni także przedstawiciele organizacji rolniczych, przedstawiciele protestujących rolników.

Czytaj więcej ...

 

Kupuję na wsi

Proste słowa. Ale jak dużo znaczą! Kupujesz, bo chcesz by Twoje dzieci, bliscy jedli świeże i zdrowe owoce i warzywa. Kupujesz, bo Twoi rodzice, dziadkowie mieszkają lub pochodzą ze wsi. Kupujesz, bo nie chcesz przepłacać w supermarkecie. Kupujesz, bo jesteś solidarny z mieszkańcami wsi, którzy stoją teraz nad krawędzią bankructwa.

Czytaj więcej ...

 

Jak kupować i reklamować materiał siewny?

Sezon siewu ozimych zaczyna się od sensacji: Min. J.K. Ardanowski wydał zezwolenie na użycie środków neonikotynoidowych do zaprawiania nasion rzepaku ozimego ! Gwiazdka, do producentów rzepaku przyszła 6 miesięcy przed czasem. Muszą jeszcze oni wybrać odpowiednie dla swojego regionu i gleb odmiany, oprócz rzepaku, także zbóż ozimych, których siewy zaczną się za półtora miesiąca. Czasami, rolnik trafi w zakupie na nasiona, z których nie jest zadowolony: zanieczyszczenie obcymi nasionami, nasiona połamane lub drobne, słabe kiełkowanie i wschody, porażenie chorobami lub szkodnikami itp. Jak sobie wtedy radzić z reklamacjami. Przeczytajcie, co doradza Agencja Nasienna.

Czytaj więcej ...

 

DANKO podnosi poprzeczkę jakości

Dzisiaj już nie trzeba powtarzać, tłumaczyć, przekonywać do zakupu oryginalnego materiału siewnego. Tym bardziej, że jeszcze są do niego dopłaty. Poziom plonowania jest zaprogramowany w genomie odmiany. Poprzez odpowiednie nawożenie, ochronę rośliny i inne zabiegi agrotechniczne można jedynie ochronić ten poziom plonowania przed zmniejszeniem, wskutek niekorzystnych czynników środowiska. Dlatego zachęcamy i namawiamy: inwestycja w wysokiej jakości materiał siewny naprawdę się opłaca!

Czytaj więcej ...

 

Problemy rolników - najnowsze działania UOKiK

UOKiK, ministerstwo rolnictwa i KOWR sprawdzają, czy ceny owoców miękkich mogły być kształtowane niezgodnie z prawem. To nie jedyne działania na rynku rolno-spożywczym. Wszczęto również postępowanie przeciwko Südzucker Polska. Spółka mogła wykorzystywać swoją przewagę kontraktową wobec rolników.

Czytaj więcej ...

 

Czasowe zezwolenie na zastosowanie zapraw nasiennych z grupy neonikotynoidów

Na wniosek Krajowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi zezwolił 9 lipca br. na czasowe - na okres do 120 dni - wprowadzanie do obrotu środków ochrony roślin Modesto 480 FS i Cruiser OSR 322 FS.

Czytaj więcej ...

 

Pomoc dla rolników dotkniętych ASF - najnowsze propozycje Min. Ardanowskiego

Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wraz z uchwałą w sprawie udzielenia zgody na dokonanie notyfikacji Komisji Europejskiej programu pomocowego dla producentów świń, którzy w związku z obowiązującym zakazem utrzymywania w gospodarstwie świń lub ich wprowadzania do gospodarstwa zaprzestali produkcji świń - dokumenty przedłożone przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi.

Czytaj więcej ...

 

Zaprawy neonikotynoidowe dla rzepaku czasowo wracają!

Krajowe Zrzeszenie Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych z dużym zadowoleniem przyjmuje decyzję Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego, który na wniosek KZPRiRB udzielił czasowego zezwolenia kryzysowego na zastosowanie zapraw nasiennych z grupy neonikotynoidów do zaprawiania nasion rzepaku. To bardzo dobra decyzja Pana Ministra.

Czytaj więcej ...

 

Dlaczego rodzą się nadal dziewice?

W gorący, lipcowy, leniwy weekend przychodzą do głowy różne głupie myśli. Przypominają się także głupoty popełnione przez innych. Przypomniała mi się historia nazwy Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin, którą kiedyś usłyszałem od śp. Profesora Zygmunta Królikowskiego, twórcę potęgi polskiej hodowli kukurydzy (HR Smolice), wspaniałego człowieka i gawędziarza.

Czytaj więcej ...

 

Luzowanie w prawie rolniczym

Można było się tego spodziewać. Zaczyna się pozyskiwanie elektoratu wiejskiego. Minister Jurgiel skutecznie zniechęcał producentów rolnych do PiS, a minister Ardanowski ma za zadanie ich odzyskać. Płotu na granicy wschodniej już nie będzie, będzie wsparcie dla rolników dotkniętych suszą, produkty rolno-spożywcze z zagranicy będą bardziej kontrolowane i muszą być lepiej oznakowane. A wczoraj Minister ogłosił, że będzie luzowanie ustawy o obrocie ziemią.

Czytaj więcej ...

 

Jakość nasion do siewu to czasami więcej niż połowa sukcesu

Średnie plony zbóż, rzepaku, okopowych w krajach zachodnioeuropejskich są wyższe niż średnie plony tych samych roślin w Polsce. Niekoniecznie wynika to lepszych warunków klimatycznych lub glebowych. Nie wynika to też z większej ilości stosowanych ŚOR lub nawozów. W tym dorównujemy już krajom zachodnioeuropejskim. Odstajemy jednak bardzo, jeśli chodzi o wymianę materiału siewnego.

Czytaj więcej ...

 

Bagnet na broń, trzeba ...!

Nad wioską zapada zmierzch. Nie niesie jednak ukojenia emocji. Wszyscy wiedzą, że jutro się zacznie. Nie można już tego odwlekać. Trzeba się dobrze przygotować. Chłodne, wieczorne powietrze niesie daleko metaliczne dźwięki. To chłopi szykują bagnety, ostrzą kosy, namawiają się. Nic już nie będzie takie jak było. Nie będzie zmiłuj, na wsi wrze.

Czytaj więcej ...

 

SARMIN maKSi - nowy nawóz dolistny o najwyższej zawartości krzemu i potasu na rynku

CIECH Sarzyna, największy polski producent środków ochrony roślin, kontynuuje rozbudowę swojego portfolio w kategorii nawozów dolistnych. Nowy produkt w ofercie Spółki - SARMIN maKSi - jest to nawóz o bardzo wysokiej zawartości łatwo dostępnego dla roślin krzemu i potasu.

Czytaj więcej ...

 

Jagoda kamczacka, czyli Haskap - tajemnicza, zakazana, nielegalna

Inspiracją do opisania statusu uprawy jest post "Matsona" na Forum igrit.pl. Na temat jagody kamczackiej, czyli Lonicera caerulea L. (Haskap) sporo się dyskutuje i plotki na jej temat mnożą się jak króliki w pewnej reklamie telewizyjnej, więc warto temat zgłębić i wyjaśnić.

Czytaj więcej ...

 

Sucho, gorąco i .... Dzień Pola ZA-ROL Sp. z o.o.

Przy lejącym się z nieba żarze, wszechogarniającym kurzu i w palącym słońcu, grupa osób w różnym wieku i płci powoli idzie, wśród rzepaku, na polu przy północnym odcinku autostrady Bursztynowej. Mimo tych tropikalnych warunków, wszyscy z uwagą wsłuchują się w słowa prowadzącego, czyli Artura Kozery z RAPOOL Polska Sp. z o.o. To są Dni Pola ZA-ROL Sp. z o.o, w Zakładzie Doświadczalnym IUNG PIB w Żelisławkach.

Czytaj więcej ...

 

Dni Pola CIECH Sarzyna 2018

Tegoroczne Dni Pola CIECH Sarzyna odbyły się 14 czerwca br. w Orłowie koło Nowego Dworu Gdańskiego (woj. pomorskie). Największy polski producent środków ochrony roślin zaprezentował klientom, dystrybutorom oraz przedstawicielom mediów z branży rolniczej uprawy zbóż, na których zastosowano produkty z portfolio Spółki.

Czytaj więcej ...

 

Producenci malin znów pod ścianą

Rozmawiamy z panem Marianem Smentkiem, sekretarzem Związku Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej, a także plantatorem porzeczki czarnej z okolic Kraśnika.

Czytaj więcej ...

 

Sukces w uprawie to dopasować dostępność azotu do potrzeb roślin

Potrzeby roślin uprawnych w stosunku do azotu rosną, początkowo wolno, a później z szybkością pędzącego samochodu F1, od wyczerpania jego zasobów z nasiona do zakończenia wzrostu wegetatywnego. Natomiast 100% azotu z nawozów mineralnych przechodzi do formy dostępnej dla roślin w ciągu od kilkunastu do kilkudziesięciu dni od jego zastosowania. W praktyce oznacza to, że części azotu z nawozów roślina nie wykorzysta, a to jest wymierna strata dla rolnika.

Czytaj więcej ...

 

Archiwum informacji ...W ramach naszej strony stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, dzięki czemu dostosowuje się ona do Twoich indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz w dowolnym momencie dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Tankuj Taniej - Uzyskaj Rabat na Paliwo