Start Forum O nas Linki Regulamin Kontakt Reklama
Internetowa Giełda Rolna i TowarowaInternetowa Giełda Rolna i Towarowa na FaceBook

NAJWIĘKSZY PORTAL   
OGŁOSZEŃ ROLNICZYCH   


 w   i    Forum IGRiTTankuj Taniej z IGRIT.PL
Zboża Oleiste Motylkowe Zioła Warzywa Ziemniaki Owoce Sad i ogród Grzyby Drób i jaja Bydło i świnie Hodowla inne Przetwory i mięso MaszynyOpakowania Nawozy i ŚOR Nieruchomości Praca Transport Usługi Inne


 
 
   Wczoraj odwiedzono nas: 10 343, nadano: 308 ogłoszeń. Ostatnie 30 dni, nadano: 14 423 ogłoszeń.

Zarobić na hodowli kaczek?

W Polsce mamy ponad 3,6 miliona kaczek. W tym, około 1/3 jest hodowana na Wielkopolsce. Pogłowie kaczek rośnie powoli z roku na rok. W odróżnieniu od kurczaków, ceny ptaków, tuszek i wyrobów z mięsa kaczego są stabilniejsze i zapewniają wyższy dochód dla hodowcy.

W ostatnich dniach pojawiły się informacje medialne, że grupa CEDROB zamierza uruchomić na dużą skalę organizację chowu kaczek, ich skupu i przerobu na wyroby dla konsumentów. Roboczo nazwano ten projekt "Kaczka 300". Będzie to oznaczać debiut CEDROBU na rynku kaczego mięsa.

- Tu też chcemy razem z rolnikami budować hodowle i w oparciu o nie prowadzić ubój kaczek. Mamy już hodowców gęsi, którzy chcą działać również poza sezonem, a ze względu na ASF boją się wejść w sektor wieprzowy. Kaczki będą dla nich naturalnym wyborem. Polska produkuje rocznie około 70 tys. ton mięsa z kaczki, a my chcemy dołożyć do tego drugie 70 tys. ton w perspektywie 5-7 lat - zapowiada Andrzej Goździkowski, prezes zarządu CEDROBU.

Nowy segment produkcji ma być kolejnym projektem, który opiera się na bezpośredniej współpracy CEDROBU z producentami. Firma działa już w ten sposób z hodowcami trzody chlewnej - najpierw organizuje samą hodowlę, a potem zabezpiecza kolejne elementy procesu - od uboju po transport. Program realizuje GOBARTO - przejęta przez CEDROB spółka (dawniej PKM Duda).

Zapowiada, że w związku z tym w środku Polski stanie największa w Europie rzeźnia kaczek i gęsi. CEDROB patrzy życzliwie na Kutno, w którym jest już obecny, choć nie bezpośrednio: znajdujący się w sanacji EXDROB produkuje tu na jego zlecenie.

Może to oznaczać nowe możliwości rozwoju dla gospodarstw, które myślą o wycofaniu się z hodowli trzody chlewnej z powodu ASF.

Dziś około 65 proc. produkcji grupa sprzedaje w kraju. Jej tegoroczne przychody mają przekroczyć 7 mld zł, a zatrudnienie sięgnie 7 tys. osób. W zeszłym roku, jak podaje prezes, obroty spółki przekroczyły 5 mld zł przy zysku netto na poziomie 170 mln zł.

Źródło: Puls Biznesu

Wróć do strony głównej

      Stop wyzyskowi rolników - protest?
      Ceny Jabłek Export 2017/2018
      Ceny Jabłek Na Giełdach 2017/2018
      Kapusta Pekińska - ceny
      Czy Rumunia Będzie Brala Ziemniaki
      Cena Orzechów Laskowych 2017
      Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...
      Ceny Ziemniaka 2017 - Notowania
      Rynek Ziemniaka - Opinie
      kapusta biała
      Ogórki w zimnym tunelu.
      Nawozy Organiczne

Tankuj Taniej - Uzyskaj Rabat na Paliwo