Start Forum O nas Linki Regulamin Kontakt Reklama
Internetowa Giełda Rolna i TowarowaInternetowa Giełda Rolna i Towarowa na FaceBook

NAJWIĘKSZY PORTAL   
OGŁOSZEŃ ROLNICZYCH   


 w   i    Forum IGRiTTankuj Taniej z IGRIT.PL
Zboża Oleiste Motylkowe Zioła Warzywa Ziemniaki Owoce Sad i ogród Grzyby Drób i jaja Bydło i świnie Hodowla inne Przetwory i mięso MaszynyOpakowania Nawozy i ŚOR Nieruchomości Praca Transport Usługi Inne


 
 
   Wczoraj odwiedzono nas: 10 343, nadano: 308 ogłoszeń. Ostatnie 30 dni, nadano: 14 423 ogłoszeń.

IGRIT.PL nawiązał współpracę z Agencją Nasienną Sp. z o.o.

Bardzo ważnym czynnikiem, mającymi wpływ na wysokość oraz jakość plonu ziemniaków, zbóż i innych, jest stosowanie wartościowych nasion. Niestety ta wiedza nie zawsze idzie w parze z praktyką stosowaną przez rolników. Współpraca IGRIT.PL oraz Agencji Nasiennej Sp. z o.o. ma na celu zachęcanie rolników do korzystania z kwalifikowanego materiału siewnego.

O Agencji:

Agencja Nasienna Sp. z o. o. w Lesznie została założona jako organizacja hodowców we wrześniu 2003 roku przez 7 polskich spółek hodowli roślin rolniczych.

Obecnie udziały w niej bezpośrednio i pośrednio posiada ponad 30 firm hodowlanych lub będących własnością hodowców. Agencja Nasienna Sp. z o.o. nieustannie się rozwija, przyjmując w swoje struktury kolejnych hodowców roślin rolniczych, których odmiany sieją polscy rolnicy.

Jedną z przyczyn powołania Agencji Nasiennej Sp. z o.o. był bardzo niski udział kwalifikowanego materiału siewnego w zasiewach, wpływający negatywnie na konkurencyjność polskiego rolnictwa w Unii Europejskiej, oraz duża szkodliwość nieuczciwego obrotu nasionami nie tylko dla hodowców, ale też dla rolników i całego legalnego rynku nasiennego.

Agencja Nasienna Sp. z o.o. wspiera zgodne z prawem korzystanie z odmian roślin objętych ochroną prawną i zwalcza przejawy naruszania wyłącznego prawa, w szczególności nielegalny obrót materiałem siewnym. Prowadzone przez nią działania mają również na celu zwiększenie świadomości rolników w zakresie ich wpływu na postęp odmianowy oraz kształt polskiego rynku nasiennego, a także wzrost wymiany materiału siewnego w polskich gospodarstwach rolnych


Żródło: Materiały Agencji Nasiennej sp. z o.o.

Wróć do strony głównej

      Stop wyzyskowi rolników - protest?
      Ceny Jabłek Export 2017/2018
      Ceny Jabłek Na Giełdach 2017/2018
      Kapusta Pekińska - ceny
      Czy Rumunia Będzie Brala Ziemniaki
      Cena Orzechów Laskowych 2017
      Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...
      Ceny Ziemniaka 2017 - Notowania
      Rynek Ziemniaka - Opinie
      kapusta biała
      Ogórki w zimnym tunelu.
      Nawozy Organiczne

Tankuj Taniej - Uzyskaj Rabat na Paliwo