Start Forum O nas Linki Regulamin Kontakt Reklama
Internetowa Giełda Rolna i TowarowaInternetowa Giełda Rolna i Towarowa na FaceBook

NAJWIĘKSZY PORTAL   
OGŁOSZEŃ ROLNICZYCH   


 w   i    Forum IGRiTTankuj Taniej z IGRIT.PL
Zboża Oleiste Motylkowe Zioła Warzywa Ziemniaki Owoce Sad i ogród Grzyby Drób i jaja Bydło i świnie Hodowla inne Przetwory i mięso MaszynyOpakowania Nawozy i ŚOR Nieruchomości Praca Transport Usługi Inne


 
 
   Wczoraj odwiedzono nas: 13 604, nadano: 629 ogłoszeń. Ostatnie 30 dni, nadano: 14 555 ogłoszeń.

Uważaj na oferty zakupu taniego paliwa!

Sprzedali rolnikowi 1000 litrów wody zamiast oleju napędowego.

Rolnik z Wielkopolski (powiat Kościan) stracił kilka tysięcy złotych, ponieważ dał się zwieść oszustom. Kupił zbiornik, w którego wnętrzu miało znajdować się 1000 litrów oleju napędowego. Niestety, w większości wypełniony był wodą.

14 lutego, ok. godz. 13 w gospodarstwie zjawiło się dwóch mężczyzn, zainteresowanych - kupnem ziemniaków! Po krótkiej rozmowie dotyczącej ziemniaków, zaproponowali sprzedaż paliwa. Zapewnili rolnika, że są w stanie wystawić fakturę za olej napędowy, spisali nawet numer NIP i REGON gospodarstwa. Fakturę mieli dostarczyć wieczorem, przy okazji odbioru ziemniaków, które rolnik miał przygotować do sprzedaży.

Przepis na oszustwo
Zbiornik, w którym przestępcy oferowali paliwo był zaplombowany od góry, jednak była możliwość pobrania próbki z dolnego zaworu zbiornika. Oczywiście rolnik skorzystał z możliwości i sprawdził w ten sposób zawartość zbiornika. Wszystko wskazywało, że faktycznie jest to olej napędowy. Gospodarz podjął, więc decyzję o zakupie całego zbiornika po okazyjnej cenie.

Wkrótce przekonał się, że nie zrobił najlepszego interesu, albowiem po otwarciu pojemnika okazało się, iż zawiera on wodę ! Olej napędowy, owszem był, ale tylko w drugim niewielkim wewnętrznym zbiorniku podłączonym do zaworu spustowego. Komenda Powiatowa Policji w Kościanie poszukuje teraz sprawców, którzy poruszali się białym Fiatem Ducato.

(Informacja własna, KPP Kościan)

Wróć do strony głównej

      Stop wyzyskowi rolników - protest?
      Ceny Jabłek Export 2017/2018
      Ceny Jabłek Na Giełdach 2017/2018
      Kapusta Pekińska - ceny
      Czy Rumunia Będzie Brala Ziemniaki
      Cena Orzechów Laskowych 2017
      Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...
      Ceny Ziemniaka 2017 - Notowania
      Rynek Ziemniaka - Opinie
      kapusta biała
      Ogórki w zimnym tunelu.
      Nawozy Organiczne

Tankuj Taniej - Uzyskaj Rabat na Paliwo