Start Forum O nas Linki Regulamin Kontakt Reklama
Internetowa Giełda Rolna i TowarowaInternetowa Giełda Rolna i Towarowa na FaceBook

NAJWIĘKSZY PORTAL   
OGŁOSZEŃ ROLNICZYCH   


 w   i    

Zmiany na portalu IGRIT.PL

Forum IGRiTTankuj Taniej z IGRIT.PL
Zboża Oleiste Motylkowe Zioła Warzywa Ziemniaki Owoce Sad i ogród Grzyby Drób i jaja Bydło i świnie Hodowla inne Przetwory i mięso MaszynyOpakowania Nawozy i ŚOR Nieruchomości Praca Transport Usługi Inne


 
 
   Wczoraj odwiedzono nas: 13 445, nadano: 319 ogłoszeń. Ostatnie 30 dni, nadano: 12 766 ogłoszeń.

Bagnet na broń, trzeba ...!

Nad wioską zapada zmierzch. Nie niesie jednak ukojenia emocji. Wszyscy wiedzą, że jutro się zacznie. Nie można już tego odwlekać. Trzeba się dobrze przygotować. Chłodne, wieczorne powietrze niesie daleko metaliczne dźwięki. To chłopi szykują bagnety, ostrzą kosy, namawiają się. Nic już nie będzie takie jak było. Nie będzie zmiłuj, na wsi wrze.

Jutro żniwa w małej wiosce w mazowieckim. Pierwsze w 2018 r. Trzeba przygotować kombajny, naostrzyć listwy tnące, sprawdzić i dobrze zamontować bagnety. Trzeba umówić się, u kogo pierwszego będą kosić, kto wozi zboże. Trzeba przygotować się na wymianę części w kombajnie, gdy się coś uszkodzi. Najprędzej, do wymiany będą elementy, która pracują podczas cięcia zboża: listwy tnące, stalki, kosy, bagnety. One narażone są na duże obciążenia podczas cięcia źdźbeł zboża, łodyg chwastów, a czasami nawet trafiają na kamienie. Stąd ich jakość, łatwość montażu, dostępność i szybkość dostawy w przypadku awarii na polu są czynnikami, które każdy posiadać kombajnu ceni sobie najbardziej.

Od kilku lat brakowało na rynku polskim wysokiej jakości bagnetów do naszych, krajowych BIZONÓW. Rolnicy zmuszeni byli do montowania w swoich maszynach tańszych, żeliwnych zamienników, dodatkowo często bardzo słabo obrobionych.

Wynikiem tego były problemy z montażem, dopasowaniem palca podwójnego do listwy tnącej, a finalnie częste uszkodzenia bagnetów. Zamontowanie takiego zamiennika zakończyć się mogło również zakleszczaniem się kosy, a nawet jej uszkodzeniem, co podczas żniw generuje wysokie koszty i straty związane z opóźnieniem żniwowania oraz powodujeniepotrzebne nerwy dla użytkownika. Reagując na sygnały od rolników, Waryński Origin postanowiła powrócić do najwyższego standardu bagnetów, tożsamego z tymi montowanymi w BIZONACH w płockiej fabryce.

Polskie bagnety

Firma posiadamy wieloletnie doświadczenie w materiałoznawstwie i obróbce metali, zbudowane we współpracy z największymi koncernami, dla których produkuje na tzw. pierwszy montaż, dlatego założono, że bagnet od Waryńskiego musi być wykonany według najlepszych praktyk. W ten sposób wyprodukowane bagnety, w odróżnieniu od dostępnych na rynku zamienników, wykonywane są z wysokowęglowej stali gatunkowej, co gwarantuje najwyższą niezawodność działania oraz odpowiednią współpracę z elementami kosy. Bagnety Waryński wykonane są metodą kucia na gorąco. Proces ten wzmacnia dodatkowo strukturę materiału oraz gwarantuje powtarzalność, a co za tym idzie, odpowiednie dopasowanie do kosy i zabezpieczenie jej przed uszkodzeniem.

Polskie ostrza i noże

Wykorzystując dotychczasowe dobre doświadczenia związane z oferowanymi od kilku lat przez Waryński Origin nożami żniwnymi i nożami do kosiarek, naturalne było, aby do produkcji bagnetów zastosować stalkę firmy Waryński. Noże żniwne, dzięki połączeniu wytrzymałego i trudno ścieralnego materiału z odpowiednim procesem obróbki cieplnej, cechują się zwiększoną żywotnością i wytrzymałością, nawet podczas pracy w ekstremalnych warunkach. Noże i stalki zostały zaprojektowane tak, aby jak najlepiej współpracowały podczas pracy zespołu tnącego. Cała operacja zakończona jest zamontowaniem stalek na bagnetach. Podczas stabilnego procesu nitowania, powierzchnie współpracy bagnetu ze stalką są precyzyjne przygotowane przed zamontowaniem, a zastosowanie wysokiej jakości nitów dodatkowo zwiększa wytrzymałość połączenia.

Twardość wyłącznie w miejscu cięcia

Z kolei proces produkcji bagnetów bez stalek wygląda tak, iż pozbawione tego elementu bagnety, w których elementem tnącym jest krawędź samego palca, są utwardzane w miejscu cięcia za pomocą hartowania indukcyjnego. Jak przekonuje przy tym producent, wysoka twardość, uzyskana za pomocą monitorowanego procesu obróbki cieplnej, utrzymywana jest wyłącznie w miejscu cięcia. Taka obróbka zwiększa precyzję cięcia oraz żywotność elementu, nie osłabiając przy tym samego bagnetu. Dzięki takiemu podejściu, bagnety firmy Waryński zapewniają niezawodność działania oraz optymalną współpracę z listwami tnącymi.

Polskie bagnety dla innych

Aktualnie w ofercie Waryński Origin znajdują się bagnety m.in. do kombajnów: BIZON SUPER , BIZON REKORD, JOHN DEERE, CLAAS oraz NEW HOLLAND. Jeżeli rolnicy będą zgłaszali zapotrzebowanie na części do innych kombajnów, po fazie prób i testów, które nierzadko trwają nawet 12 miesięcy, firma wprowadzi je do swojej oferty. Produkty te są ogólnodostępne w sieci ponad 1000 dystrybutorów rozlokowanych na terenie całego kraju. No i najważniejsze: ich cena jest przystępna, w porównaniu do innych, gorszych zamienników.

Pierwsze pianie kogutów. Psy budzą się i szczekają niemrawo, bo jeszcze szarówka. Maciej leniwie przeciągając się i drapiąc po ..., podchodzi do płota.

- Bartoszu, a kosy naostrzone?

- A juści, a i bagnety gotowe.

- No to w imię Boże, Bizona trza w pole wyprowadzić.

Spisał: Sylwester Lipski

Wróć do strony głównej

      Stop wyzyskowi rolników - protest?
      Ceny Jabłek Export 2017/2018
      Ceny Jabłek Na Giełdach 2017/2018
      Kapusta Pekińska - ceny
      Czy Rumunia Będzie Brala Ziemniaki
      Cena Orzechów Laskowych 2017
      Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...
      Ceny Ziemniaka 2017 - Notowania
      Rynek Ziemniaka - Opinie
      kapusta biała
      Ogórki w zimnym tunelu.
      Nawozy Organiczne

Tankuj Taniej - Uzyskaj Rabat na Paliwo